- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Horečka nedělní noci pomohla dětem z dětských domovů

V neděli 5. února 2017 proběhl v Městském divadle v Mostě již druhý benefiční muzikálový galavečer s názvem Horečka nedělní noci. Hlavní organizátorkou celé akce byla herečka a tanečnice Lilian Sarah Fischerová. Režie se ujal herec MDM Jiří Kraus.

Výtěžek ze vstupného na muzikálové představení putoval Nadačnímu fondu Veroniky Kašákové podporujícího děti a mladistvé z dětských domovů a v závěru celé akce si Veronika Kašáková přebírala šek na 150 000 Kč.

"Před rokem měl projekt "Horečka nedělní noci" jen nejasné obrysy. Hodně lidí mi řeklo, že jsem šílenec, že nemám šanci dát něco takového dohromady, někteří zase, že "hvězdy" do Mostu nepřijedou a také mně děsili, že se to neprodá. 
Bála jsem se, ale nechtěla jsem, aby to na mě někdo poznal...a tak jako většinou jsem do toho skočila rovnýma nohama...a tak nějak věřila. 5. února proběhl v Městském divadle v Mostě již 2. ročník. "Hvězdy" přijely, bylo vyprodáno až po strop a publikum nás odměnilo neuvěřitelnou atmosférou. Nikdy by se to nepovedlo, kdybych kolem sebe neměla tak úžasné lidi, kteří mě v tom nenechali samotnou. Jsem za ně nesmírně vděčná a děkuji za ně každý den. Děkuji všem účinkujícím umělcům! i tentokrát vás bylo 57!"

„Věřím, že by každý zdravý pracující člověk, který má to štěstí a žije ve svobodě v této krásné zemi, měl společnosti něco ze sebe vrátit nazpět. Tak nejlépe, jak umí on sám. My umíme tohle. Spojit lidi, kteří milují ze srdce to, co dělají – zpěv, tanec, herectví, režii, choreografii, kostýmy, make-up, zvuk, světla, a nechat je kouzlit... pro vás, pro nás, pro ně a hlavně pro děti, kterým pomáhá Nadační fond Veroniky Kašákové,"

Lilian Fischerová

Horečka nedělní noci

 

,,Neumím slovy vyjádřit, jaký vděk ve mně nyní dřímá. S Lilian Fischerovou jsme si volaly skoro denně a konzultovaly, jak není jednoduché penízky sehnat. Potom jsem přišla na jeviště a po těchto hovorech, to byla taková částka? Byla jsem v šoku, mile překvapena a dojata! Jsem dojatá dvakrát tolik, když jsem v domácím prostředí a mám kolem sebe lidi, kteří mě znají osobně! Nesmírně si toho vážím a každou noc za každého takové člověka děkuji Bohu! Taková částka je pro nás ohromným přínosem! Jedna z největších, kterou fond kdy dostal,“ svěřila se Veronika Kašáková po obdržení šeku na 150 000 korun.

Hlavní hvězdou večera byl Václav Noid Bárta. Dále účinkovali Ondřej Ruml, Olga Lounová, Leona Gyöngyösi, Jan Kříž, Pavel Režný, Petra Vraspírová, Michael Kluch, Sandra Kovalíková, Michaela Nosková, Václav Tobrman, Veronika Mertová, Filip Jedlička, Kateřina Ujfaluši, Ivana Korolová, Tereza Krippnerová, Petra Jakešová, Tereza Vítů, Jana Trojanová, Michael Vykus, Miroslav Dvořák, Radim Madeja, členové souboru MDM - Jakub Koudela, Jan Beneš, Michaela Krausová, Regina Razovová, Matyáš Procházka,  Michal Pešek. STORM Ballet Plzeň a Taneční škola Filip Gregoriades, taneční skupina The F.A.C.T. a další.