- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

MODRÉ DIVADLO

Městské divadlo v Mostě se ve spolupráci s mosteckým magistrátem připojilo 2. dubna k celorepublikové akci  - ČESKO SVÍTÍ MODŘE.
Obě instituce tak veřejně podpořily snahu společnosti
Naděje pro autismus, která v tento den – Světový den zvýšení povědomí o autismu– chtěla už podruhé informovat širokou veřejnost o této nemoci. 

Každý ze zúčastněných subjektů mohl kromě symbolických modrých stužek, využít jedinečné možnosti nasvítit svoji budovu, nebo její část modrým světlem. Každý podle svých možností a invence.
V Městském divadle v Mostě byly modré stužky rozdány před večerním představením komedie Postřižiny. Všichni diváci / téměř 400 / využili této symbolické pomoci beze zbytku. O přestávce vystoupil na jevišti jednatel MDM Václav Hofmann s primátorem Janem Paparegou, aby diváky stručně informovali o poslání a smyslu celé akce. Po představení na „děkovačce“ si modré stužky připnuli i všichni účinkující. Samotné divadlo bylo nasvíceno zvenku i zevnitř modře. Modré osvětlení tak jen podtrhlo výjimečnost večera.
 

Všem, kteří se k nám přidali, mockrát děkujeme za podporu.

Činohra Městského divadla v Mostě se problematiky autismu dotýká ve hře Elling a Kjell Bjarne aneb Chvála bláznovství. Hra se s úspěchem drží na repertoáru od roku 2010 a na svém kontě má 34 repríz! Téma přátelství dvou kamarádů s podobnou duševní poruchou sklízí úspěchy při večerních i dopoledních představeních vč. zájezdů. Herci v hlavních rolích - Radim Madeja a Jiří Kraus mohou svým jedinečným hereckým projevem pomoci pochopit nejen samotnou nemoc a přiblížit tak život lidí trpících autismem, ale především ukázat jejich chuť a vůli po životě. Nejbližší repríza je naplánována na červen letošního roku.

 /bona/


Při snaze zachytit modré divadlo zvenku, se strhla sněhová vánice... více ve fotogalerii.

Foto: L. Šeiner