- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

FESTIVAL 2013

Festival Young for young - festival mladých divadel pro mladé diváky nejen věkem - startuje letos potřetí, resp. počtvrté vč. nultého ročníku. I letos se můžete těšit od 3. - 6. dubna 2013 na to nejlepší a nejzajímavější z naší současné mladé divadelní scény, opět se zahraniční účastí! Své pevné místo zde pochopitelně pravidelně nachází i činohra MDM a Divadlo rozmanitostí.

Letošní program nabídne monodrama, grotesku, komedie, pohybové divadlo, pohádky, improvizaci činoherní i koncertní, neotřelý výklad historie kosmonautiky, klasiku naruby, site specifik, loutky pro děti i dospělé, filmové adaptace a mnoho dalšího. Pro závěr festivalu se nám podařilo zcela mimořádně získat světoznámý soubor Nové scény Národního divadla - Laternu magiku! Jedná se o první tuzemský zájezd po třiceti letech!

V off programu Vás čekají koncerty, výstavy, mimové, klauni, výtvarné a taneční workshopy, módní přehlídka, výherní anketa, soutěž, barmanská show, slack line, ale také překvapení a novinky. Za pozornost určitě stojí Videomapping a 3D malba, vytvořené speciálně pro náš festival studenty FUD UJEP a studenty uměleckých oborů PF UJEP Ústí n/L. Podrobný přehled najdete v naší programové nabídce.

Off program je jako vždy zcela zdarma! Hlavní program nabízíme za zvýhodněné festivalové a studentské vstupné! Doporučujeme proto včasnou rezervaci vstupenek. I letos slavnostně předáme Cenu Forever young, tentokrát herci Stanislavu Zindulkovi. Každoročně slibujeme tu nejvyšší kvalitu. Hodnotit ji bude opět studentská porota i samotní diváci. Pozor – vylosované hlasy odměníme! Protože Festival Young for young je festival mladých divadel - pro mladé diváky nejen věkem - věříme, že své tipy si najde každý, kdo má oči i uši otevřené! Nic pro páprdy. Přijďte se nabít novou energií a zážitky a sami se aktivně projevit! Jaro a Festival Young for young jsou tady.
Těšíme se na Vás!