- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Homevideo

Jan Braren – Can Fischer.

Režie: Adam Doležal

Spisovatel a scenárista Jan Braren, který vystudoval filosofii, psychologii, právo a dějiny v Hamburku a Kielu, založil produkční společnost zabývající se uměleckými projekty napříč různými médii. A právě médium jako je internet (emaily, YouTube apod.) a s ním spojené všeobecně dostupné pořizování videomateriálů mu posloužilo jako námět filmového scénáře Homevideo (2011) o patnáctiletém Jakobovi. Tento normální a zcela běžný puberťák si na kameru natáčí svoje promluvy o sobě a o světě, vyznání lásky své kamarádce Hannah a také intimní chvíle včetně svojí masturbace. No a proč by nemohl? Vždyť je to jeho kamera! Navíc mu tyto záznamy pomáhají v poznávání sebe sama a k lepší orientaci ve světě kolem něj. Jenže problém nastane ve chvíli, kdy se tato kamera včetně všech záznamů dostane do špatných rukou. Jak se s takovou věcí může mladý člověk vypořádat? Kdo mu pomůže, když se stane terčem takzvaného cyber-mobbingu?

Za filmový scénář Homevideo byl Braren v roce 2012 vyznamenán Cenou bratří Grimmů a také Německou televizní cenou. Následně se scénáře chopil dramatik a režisér Can Fischer, který ho přepracoval do podoby divadelní hry. Ta se po světové premiéře v Theater Baden-Baden dostala na prkna dalších německých divadel a v roce 2014 byla nominována na prestižní cenu za nejlepší hru pro mládež JugendStückePreis na festivalu nové dramatiky Heidelberger Stückemarkt.

  • Uvádíme v české premiéře.
  • Jako součást dopoledních představení plánujeme diskuse s odborníky na mobbing.

Premiéra 9. února 2018

na Komorní scéně