- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Can Fischer, Kristin Derfler / TVŮJ ŽIVOT PATŘÍ MNĚ

Divadelní thriller v režii exkluzivního německého hosta. Už vás někdy někdo sledoval? Kdy už se zájem o druhé posouvá za hranici únosnosti?


režie: Can Fischer

překlad: Zdeněk Janál

světová premiéra: 28. února 2020 na Aréně

 

Německý dramatik a režisér Can Fischer není mosteckému publiku neznámým autorem. V únoru 2018 měla na Komorní scéně Městského divadla v Mostě českou premiéru jeho divadelní adaptace filmového scénáře Jana Brarena Homevideo. Nyní se rozhodl na divadelní prkna převést příběh nového německého televizního filmu Dein Leben gehört mir (Tvůj život patří mně) scenáristky Kristin Derfler a režiséra Jochena Alexandera Freydanka. Podobně jako u Homevidea, v němž je ústředním tématem kyberšikana, je i v této jeho nové adaptaci hlavním tématem velký sociální problém současnosti – tentokrát je v popředí autorova zájmu problematika stalkingu. Hru Tvůj život patří mně napsal Can Fischer přímo pro naše divadlo a pro inscenaci, kterou bude v Mostě sám režírovat.

Marie je single. Se svojí kamarádkou zajde večer do baru. Užívají si dámskou jízdu. Do oka jí padne pohledný muž s tajuplným pohledem. S krásným neznámým se hned ten večer seznámí. Říká, že se jmenuje Hannes. Popíjejí. Smějí se. Erotické jiskření je oboustranné. Marie se do Hannese brzy zamiluje. Žár jejich vzplanutí působí silně. Nový pár zažívá první milostné okamžiky, dlouhé pohledy do očí, romantickou projížďku na lodi... Milenci toho ale o sobě navzájem zatím mnoho nevědí. Je vše opravdu tak, jak se na první pohled zdá? Je Hannes skutečně takový, jak se sám prezentuje? V čem spočívá jeho tajemství? Dramatické odkrývání skutečnosti na sebe nenechá dlouho čekat. Stupňující se napětí by se dalo krájet! Zkrátka, divadelní thriller jak má být!