- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Z divadelního zákulisí - březen 2015

McMurphy pojede do Mladé Boleslavi! Jinak řečeno - s inscenací roku 2013 Přelet nad kukaččím hnízdem vycestuje 9. dubna činohra MDM na zájezd do zdejšího Městského divadla. Pro McMurphyho neboli Aleše Petráše půjde o hraní víceméně doma. V mladoboleslavském divadle je totiž v angažmá!

POZOR - FOTOGRAFOVÁNÍ NA JEVIŠTI! V pátek 3. dubna v 17.00 hodin uvádí MDM známou pohádku HRÁTKY S ČERTEM. Po pohádce budou mít děti, ale i jejich rodiče jedinečnou možnost vyfotit se přímo na jevišti s účinkujícími. Přineste si fotoaparáty, mobily i kamery a hurá nejen na čerty!

Současně při této příležitosti VYHLAŠUJEME ČERTOVSKOU SOUTĚŽ!
Každý dětský divák, který přinese obrázek čerta / formát  A4 se jménem a kontaktem na zadní straně stačí odevzdat v pokladně divadla /, bude zařazen do soutěže! Autoři tří nejlepších vítězných kreseb získají vstupenky pro dvě osoby na novou výpravnou pohádku Princezna se zlatou hvězdou na čele! Vítěze vyhlásíme 10. dubna.

Doporučujeme včasnou rezervaci vstupenek!

SENIORPASY s mnoha výhodnými slevami pro diváky starší 55 let připravuje MDM zhruba od poloviny dubna. Budeme vás včas informovat.

DIVADLO BUDE SVÍTIT MODŘE!
Ve čtvrtek 2. dubna se Městské divadlo v Mostě připojí k celostátní akci Česko svítí modře. Podpořit akci můžete od 19.00 návštěvou komedie Postřižiny. Více na úvodní straně.

Herec Petr Čulík byl dočasně nahrazen třemi herci. Do konce dubna bude v Divadle rozmanitostí ze zdravotních důvodů nepřítomen. Aby se nemusely rušit oblíbené inscenace, kde tento herec hraje, rozhodl se umělecký šéf Tomáš Alferi pro dočasnou náhradu. Během března a dubna máte tedy jedinečnou příležitost vidět herce Richarda Fialu v inscenaci "Sindibádova dobrodružství", Miloše Mazala v "Broučcích" a "Cestě do pravěku" a Jiřího Krause v pohádce "Ať žijí duchové".

O další zájezd se rozrostla březnová nabídka Divadla rozmanitostí. 29.3. přidalo na seznam pražské Divadlo Bez zábradlí a pohádku Ať žijí duchové.

Stále více svých oblíbených mosteckých herců můžete vidět ve známých českých seriálech! Např. Jarmilu Vychodilovou v Ulici, Míšu Krausovou v Cestách domů, Michala Peška v Doktorech z Počátků a naposledy Honzu Beneše a Veroniku Valešovou ve Vraždách v kruhu. Blahopřejeme!

Čertovskou výtvarnou soutěž vyhlásíme už brzy pro všechny dětské diváky, kteří 3. dubna V 17.00 hodin navštíví pohádku Hrátky s čertem 3. dubna. Sledujte pozorně naše stránky. POZOR - po představení focení na jevišti s čerty a dalšími herci! Totiž s anděli, lucifery...

I v dubnu je připravena mimořádná DERNIÉRA. Komedii TŘI V TOM uvidíte 10. dubna od 19.00 hodin naposledy. Vřele doporučujeme.

Hned dva zájezdy čekají Divadlo rozmanitostí v březnu. 22.3 se vypraví pohádka Hraní o Karkulce do Městského divadla v Děčíně a 29.3. ožijí duchové ve známé pohádce Ať žijí duchové v pražském Divadle Bez zábradlí hned dvakrát - v 11. a 14.00 hodin.

BOUŘLIVÝ POTLESK VE STOJE zažili ve čtvrtek 5. března účinkující po DERNIÉŘE pohádky O Šípkové Růžence. Žáci I. stupně 8. ZŠ v Mostě a 7. a 13. ZŠ z Chomutova málem zbourali hlediště, protože šípkovou rodinu nechtěli pustit z jeviště! Díky, to je pro nás největší ocenění!  

Ve čtvrtek 12. března hraje Divadlo rozmanitostí pohádku O Popelce v ruském a německém jazyce! Cizojazyčného divadelního provedení se jako jediná nezalekla 14. ZŠ v Mostě, která tuto jedinečnou možnost pro žáky II. stupně s radostí využila.

V úterý 3. března byla ZRUŠENA DERNIÉRA komedie PLATIT SE NEBUDE. Z technických důvodů byla inscenace stažena z repertoáru bez derniéry. Vstupenky budou vráceny. Děkujeme za pochopení. 

Naopak poslední možnost vidět slavnou Shakespearovu KOMEDII OMYLŮ máte v pondělí 9. března také od 19.00 hodin. DERNIÉRU komedie o neuvěřitelných záměnách vřele doporučujeme!

Derniéra čeká také pohádku O ŠÍPKOVÉ RŮŽENCE. Dopolední představení pro školy je naplánováno na čtvrtek 5. března v 10.00 hodin

22. DIVADELNÍ PLES začíná v sobotu 7. března ve 20.00 hodin. Podrobný program najdete na úvodní straně. Všichni jste srdečně zváni!

Herec Jiří Kraus je po zdravotní přestávce zpátky na jevišti! Přestože je již v pořádku, byl z důvodů rekonvalescence přeobsazen v komedii Habaďúra, kterou právě zkouší režisér Milan Schejbal. Roli Mr. Forbrighta převzal Michael Vykus. 

Monodrama DROGA s Veronikou Valešovou v hlavní a jediné roli vycestuje v dubnu na zájezd. Droga míří 15. 4. v 9. a v 11.00 do Ostrova nad Ohří.