- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Z divadelního zákulisí - květen 2015

Blbce k večeři budou mít v žateckém divadle! Resp. naše činohra zde bude s komedií Blbec k večeři hostovat už 1. června od 19.00. Pojedete- li kolem, máme pro vás tímto ideální tip na pondělní večeři.

Ve stejný den vyjede na zájezd i soubor Divadla rozmanitostí. V ústeckém Divadle opery a baletu představí své Drakopohádky. Stejnou pohádku zahraje ovšem soubor ještě den předtím v neděli 31. května.

Úspěšný počin Divadla rozmanitostí - DIVADELNÍ ČTENÍ - pokračuje dalším dílem v pátek 29. května v 17.00. Umělecký šéf Tomáš Alferi a herečka Tereza Karásková budou číst žákům II. stupně mostecké ZŠ Z. Matějíčka o starém Mostě. Divadelní čtení doplňují na jevišti živé hudební vstupy, zvědavé dotazy mladých posluchačů a interaktivní přístup všech zúčastněných. Na čtení se zájmem dochází i někteří rodiče a sami si vyžádají další pokračování čtenářského cyklu.

DIVADELNÍ KOPAČKA 2015 se blíží a my už víme, kdo všechno bude letos hájit barvy našeho divadla!
Zde je soupiska našeho favorizovaného týmu:
Michal Pešek, Jiří Kraus, Michael Vykus, Marcel Rošetzký, Svatopluk Schuller, Michal Pětík, Stanislav Oubram, Eduard Endt, režisér Radoslav Tcherniradev a poprvé také primátor města Mostu - Jan Paparega!
Více na vlastní oči v neděli 31. května od 10.00, nebo už teď na úvodní straně.

Ovace ve stoje sklidila komedie Sluha dvou pánů v hlavní roli s hercem Jiřím Krausem v úterý 19. května. Byla to 79. repríza! Osmdesátou, tentokrát zájezdovou verzí zakončí naše činohra polovinu divadelní sezony na Kačeří 27. června.

Herec Bohuslav Patzelt zkouší v ústeckém Divadle opery a baletu muzikál Cikání jdou do nebe. Bude zde hrát otce hlavního hrdiny Zobara a neunikne nejen zpěvu, ale dokonce ani tanci! Premiéra je ohlášena na červen.

Krásné a kulaté narozeniny oslaví 21. května herečka Karolína Herzinová. Ke třicátinám blahopřejeme, ale nezávidíme, ani trochu! Stejně intenzivně blahopřejeme jejím hereckým kolegům Miroslavu Středovi / 18.6./ a Jiřímu Domkářovi / 16.5. /, kteří ovšem oslaví životní jubileum jiného kalibru - rovnou sedmdesátiny.

Pracovní setkání ředitelů, uměleckých šéfů, tajemníků, programových pracovníků obchodních oddělení z divadel a uměleckých agentur České republiky v obci Horní Bečva se za naše divadlo zúčastnili začátkem května jednatel Václav Hofmann, náměstkyně Miroslava Středová, umělecký šéf Divadla rozmanitostí Tomáš Alferi a tajemnice Šárka Bauerová. Účelem pracovního setkání bylo předání informací o dramaturgických plánech příští divadelní sezony, projednání možnosti hostování a navázání bližších kontaktů.
Stejný model pracovních setkání připraví Městské divadlo v Mostě ještě na podzim tohoto roku.

Jedna DERNIÉRA je pro diváky připravena v květnu. Skvělý retro muzikál s téměř celým hereckým souborem a živou kapelou - HVĚZDA NA VRBĚ je připraven na pondělí 25. května od 19.00 hodin. Vřele doporučujeme.

Pozor - právě vyšly nové DIVADELNÍ MOSTY! Čtěte ve stejnojmenné rubrice na titulní straně. Vítek Herzina opět připravil slušnou porci rozhovorů, zajímavostí, postřehů ze zákulisí a mnoho dalšího!

BALETNÍ SOBOTA - PRAŽSKÝ KOMORNÍ BALET - 3 ČESKÉ KVARTETY.
To je mimořádná akce v sobotu 16. května od 19.00 hodin.
Komponovaný večer, který představí 3 choreografy různých generací tvořící na hudbu význačných českých skladatelů, bude uveden při příležitosti uplynutí 50 let od založení souboru Balet Praha, předchůdce Pražského komorního baletu.

První čtená zkouška chystané komedie LHÁŘI proběhne na zkušebně v úterý 5. května. Premiéra je připravena na pátek 12. června. Do lží se zaplete celé jedno menší obsazení - Jiří Kraus, Jan Beneš, Ivana Zajáčková, Veronika Týcová, Stanislav Oubram, Jarmila Vychodilová i Michal Pešek.

CD nových písniček z pohádky Princezna se zlatou hvězdou na čele vyjde ke dni dětí! CD bude slavnostně pokřtěno 11. června po představení pohádky samotným filmovým princem Radovanem JOSEFEM ZÍMOU!!!

DIVADELNÍ KOPAČKA 2015
- sportovně společenská událost letos proběhne opět v areálu Baníku Souš. 30. května od 10.00 se představí šest týmů nejen divadelních, ale také zástupci tisku a další. Podrobnosti už brzy zveřejníme.

Slavnou hru Řidič paní Daisy začal s dvouměsíčním předstihem zkoušet režisér Jakub Korčák. Důvodem je nadměrné množství textu, které čeká na hlavní protagonisty Reginu Razovovou a Stanislava Oubrama. Premiéra je naplánována na 11. září 2015.

Mostecký výtvarník Karel Gyurjan vystavuje od 3. května v naší Galerii Foyer
své obrazy a plastiky po deseti letech. Průřez jeho desetiletou tvorbou můžete vidět do konce června. Výstava je prodejní.