- ePrivacy ?
- Google Analytics ?
V říjnu připravila činhora MDM pro diváky dvě nové inscenace (Mauglí a Faulovaný útočník) a rozloučili jsme se s pohádkou Kráska a zvíře. V listopadu opustí náš repertoár hned tři inscenace.
Nenechte si proto ujít poslední možnost shlédnout komedii Dáma od Maxima, divadelní bestseller ze soudní síně Teror, nebo hudební komedii o nejhorší operní zpěvačce všech dob "Je úchvatná!".
Lze obětovat 164 lidských životů za 70 000 lidí?
Německý dramatik, spisovatel a právník Ferdinand von Schirach napsal v roce 2015 fiktivní drama ze soudní síně Teror. Jeho hra se okamžitě rozšířila do celého světa a má dnes na svém kontě již na osmdesát inscenací a hru vidělo více než tři sta tisíc diváků. Tento aktuální populární divadelní hit vám nyní přinášíme také do mosteckého divadla. V závěru hry budete hlasovat o vině či nevině stíhacího pilota Larse Kocha, který navzdory rozkazu nadřízených sestřelil dopravní letadlo unesené teroristy. Na palubě letadla tehdy bylo 164 nevinných cestujícíh. Letadlo ovšem mířilo na mnichovský stadion, kde se v tu chvíli nacházelo 70 000 diváků. Major Koch zabránil obrovské katastrofě, ale přitom zabil cestující na palubě letadla.
Schirachova hra vychází z mnoha diskusí, které se nejen v Německu rozhořely po tragédii z 11. září 2001. Teroristé změnili svět a nabourali jistoty lidské důstojnosti. Německý parlament v roce 2005 odhlasoval, že v krajním případě je možné zabít civilisty, pokud se tím zabrání tragédii ještě větší. Vzápětí byl však tento zákon napaden Ústavním soudem, zákon byl zrušen. Ovšem diskuse neustaly. Ferdinand von Schirach svojí hrou k diskusi na toto téma výrazně přispěl. Ze všech diváků v hledišti učinil soudce, kteří mají rozhodnout. Každý se tak musí tímto dilematem zabývat, nepřihlíží jen diskusi a soudnímu přelíčení. V naší inscenaci se navíc ocitneme přímo mezi troskami letadla. Režisér Filip Nuckolls vsadil nejen na herecké výkony Jana Beneše, Zity Benešové, Víta Herziny, Veroniky Týcové, Jakuba Dostála a Karolíny Hezinové, ale také na moderní inscenační postupy včetně multimediální techniky.
Teror naposledy uvedeme 13. listopadu. Vstupenky si můžete rezervovat zde.
V. Týcová, J. Beneš, foto T. Branda.
Každý noční flám se může zvrhnout! Ale co teprve ty následky duhý den!
Francouzskou situační komedii ve zbrusu novém českém překladu režíroval mosteckému publiku věrně známý Milan Schejbal. Diváci se mohou těšit na ostrý sled překvapivých komediálních situací, které by si ani v tom nejhorším snu nepřáli zažít sami na vlastní kůži. Ale když je zažívají jiní, je přeci dovoleno se jim naplno smát!
Doktor Petypon jednoho večera se svým přítelem navštíví slavný pařížský podnik U Maxima. Druhý den se probudí doma pod kanapem a z událostí minulého večera si mnoho nepamatuje. Je ovšem okamžitě nucen řešit celou sérii problémů, když ve své posteli najde společnici Micinu – temperamentní dámu od Maxima. Kolotoč, který se náhle roztočí, Petypona rychle vyléčí i z jeho velké kocoviny. Sluha nad svým spořádaným pánem nevěřícně vrtí hlavou. Manželka Gabriela je pak po celou hru klamána. Dosud ukázkovému měšťáckému manželství začíná hrozit skandální zánik. Pouze Micina si nově vzniklou situaci užívá - s hravostí sobě vlastní a s touhou po dobrodružství. Do Petyponova života vnikne zničehonic a bez zlého úmyslu, ale rychle se v něm dokáže zabydlet. A jen tak neodejde! Dostane se totiž stejně jako Petypon do velkého kolotoče, z něhož cesta ven nevede vůbec snadno.
V hlavní roli Miciny uvidíte Markétu Hausnerovou, dále hrají Vít Herzina, Jakub Dostál, Michaela Krausová, Jiří Kraus, Otto Liška, Matyáš Procházka, Lukáš Kofroň, Zita Benešová, Jan Beneš, Marcel Rošetzký, Michal Pešek, Veronika Týcová, Lilian Fischerová, Františka Brzobohatá.
Derniéru Dámy od Maxima uvedeme 19. listopadu. Rezervace vstupenek zde.
M. Hausnerová, M. Rošetzký, foto T. Branda
Působivá hudební komedie o nejhorší operní zpěvačce všech dob.
Komedie „Je úchvatná!“ („Glorious!“) britského dramatika a herce Petera Quiltera byla inscenována na více než 40 světových i českých jevištích, jen u nás byla od roku 2007 uvedena pětkrát (včetně mostecké inscenace).
Quilter vypráví o posledních týdnech v životě originální sopranistky Florence Foster Jenkinsové, jedinečné ne snad proto, že by měla podmanivý hlas, skvěle intonovala či frázovala. Právě naopak! Vlastně se jedná o fascinující příběh lásky a oddanosti k hudbě, touze, která je silnější než realita, starobylé vyprávění o snu, který se stal životem.
Florence se od dětství věnovala hudbě a podle všeho byla ve hře na klavír velmi talentovaná. Toužila však zpívat. Jenže rodiče si to nepřáli. Neměla podle nich zrovna příjemný hlas. Když bylo Florence jedenačtyřicet let, zdědila po otci značné jmění a mohla se svému snu věnovat naplno.
V New Yorku se vrhla do víru hudebního světa. Stala se členkou různých hudebních spolků, sama v roce 1917 založila Verdiho klub, který časem čítal více než 400 členů, včetně Enrica Carusa.
V roce 1912 uspořádala první operní recitál. Do svých vystoupení s oblibou zařazovala všelijaké scénické prostředky, jako kostýmy a rekvizity. Studovala zpěv u tehdejšího maestra Metropolitní opery Carla Edwardse.
Postavu Florence Foster Jenkinsové ztvárnila na mosteckém jevišti v režii Pavla Ondrucha Regina Razovová, která za svůj výkon získala Cenu diváka 2018.
Dále se můžete těšit na Tomáše Alferiho, Jiřího Krause, Ivanu Zajáčkovou a Zitu Benešovou.
Regina Razovová jako Florence Foster Jenkinsová se divákům naposledy představí 25. listopadu. Vstupenky si můžete rezervovat zde.
T. Alferi, R. Razovová, foto T. Branda.