- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Klub přátel divadla

 

AKCE PRO ČLENY KLUBU PŘÁTEL DIVADLA – KVĚTEN:

24.5. / 18:30 / VEŘEJNÁ ZKOUŠKA INSCENACE KDO SE BOJÍ VIRGINIE WOOLFOVÉ?

Zveme členy Klubu přátel divadla na veřejnou zkoušku k připravované inscenaci Kdo se bojí Virginie Woolfové v režii Filipa Nuckollse, jejíž premiéru uvedeme v pátek 31. května na Komorní scéně.

Brilantně napsané komorní drama plné zvratů je především velmi empatickým vstupem do ustavičně proměnlivého temného lesa lidských vztahů (v tomto případě manželství).

Mostečtí diváci dostanou intenzivní činoherní zážitek v podání výborného režiséra a skvěle sehraného souboru v podání Michaely Krausové, Marcela Rošetzkého, Elišky Matzkeové a Tadeáše Horehledě.

Pokud chcete nahlédnout tzv. „pod pokličku“ a zajímá vás, jak taková běžná zkouška probíhá, pak neváhejte a rezervujte si své místo na některém z níže uvedených kontaktů, nebo osobně v obchodním oddělení, nejpozději do čtvrtka 23. května.

Tel. 777 313 298, 777 313 390, Email: propagace@divadlo-most.cz

Kdo se bojí Virginie Woolfové25. 5. / 19:00 / TALK SHOW NA TOČNĚ

Oblíbená talk show herce a moderátora Tadeáše Horehledě je zpět!

Již pošesté vás zveme na Malou scénu ke skleničce vína a povídání se zajímavými hosty.

 

Květnovými hosty budou tentokrát dlouholetí pracovníci napříč profesemi divadla:

VÁCLAV HOFMANN - dlouholetý jednatel a umělecký ředitel Městského divadla v Mostě, taneční mistr

EVA PEŠKOVÁ - dlouholetá referentka a vedoucí obchodního oddělení Městského divadla v Mostě, nadšená turistka

LUDĚK JANDÍK - dlouholetý jevištní technik, nadšený sportovní fanoušek

 

Těšíme se na vás v sobotu 25. května na Malé scéně.

Vstupenky jsou v prodeji! (pro členy Klubu přátel divadla platí 50% sleva na vstupném).

 

27. 5. / 19: 00 / SVĚTÁCI - DERNIÉRA

Na konci května budou mít mostečtí diváci poslední možnost zhlédnout adaptaci známé filmové komedie Světáci. Inscenace byla na našem repertoáru bezmála tři roky a těšila se velké divácké oblibě. Před začátkem zkoušení jsme se zeptali režiséra Filipa Nuckollse zda měl jasnou představu ve výběru obsazení trojice fasádníků:

„To bylo hned. Světáky můžete nasadit pouze za předpokladu, že ty tři chudáky máte. Potřebujete tři pány, kteří již mají něco odžito, kteří na sebe slyší a mají se rádi, v životě nejsou nudní a zároveň trochu pochybují, jestli ty lepší dny ještě přijdou. A mají bystré a živé oči. To pánové Herzina, Dostál a Kraus splňovali beze zbytku.“

utno dodat, že tuto skvělou trojici skvostně doplňují naše „dámy z lepší společnosti“ v podání Zity Benešové, Karolíny Herzinové a Nely Štefanové a zároveň známé hudební skladby ze šedesátých let. Ty v inscenaci zní převážně z úst pěvecky talentovaných herců Tadeáše Horehledě a Karolíny Herzinové.

Vstupenky jsou v prodeji! (pro členy Klubu přátel divadla platí 50% sleva na vstupném).

 

28. 5. / 19:00 / DUCH - GHOST THE MUSICAL - DERNIÉRA

Hned druhý den po derniéře Světáků se budeme loučit s romantickým americkým muzikálem Duch. Muzikál vychází ze stejnojmenného filmu režiséra Jerryho Zuckera a scenáristy Bruce Joela Rubina z roku 1990.

Bankovní úředník Sam a umělkyně Molly se přestěhují do svého nového newyorského bytu. Začínají společný život. Jsou zamilovaní, bydlí v jednom z nejúžasnějších měst na světě a chtějí se vzít. Jenže do jejich idylického života vstoupí tragédie. Sam je při nešťastném incidentu zastřelen. A v ten moment se ve zdánlivě obyčejném příběhu objeví nadpřirozené skutečnosti.

Samův duch (duše) totiž zůstává na zemi, neboť nenalezne klid, dokud neobjasní Samovu nespravedlivou smrt. Samovo úmrtí totiž nebylo tak náhodné, jak by se mohlo zpočátku zdát. Samův duch komunikuje s okolím prostřednictvím „média“ a šarlatánky Ody Mae.

Muzikálová verze zachovává původní děj filmu a chytře kombinuje milostný příběh s komediálními i dramatickými situacemi. Těšit se můžete na živou kapelu pod vedením Františka Krtičky, choreografie Jana Veselého a herecké a pěvecké výkony bezmála celého mosteckého souboru. V hlavních rolích se představí Martin Hubeňák (Sam), Karolína Herzinová (Molly) a Kateřina Herčíková (Oda Mae Brown).

Vstupenky jsou v prodeji! (pro členy Klubu přátel divadla platí 50% sleva na vstupném).

 

 

AKCE PRO ČLENY KLUBU PŘÁTEL DIVADLA – DUBEN:

6. 4. / 19:00 / TALK SHOW NA TOČNĚ

Oblíbená talk show herce a moderátora Tadeáše Horehledě je zpět!

Již popáté vás zveme na Malou scénu ke skleničce vína a povídání se zajímavými hosty.

Pozvání do dubnového Na točně tentokrát přijali:

VÍT HERZINA - dlouholetý člen mostecké činohry, textař a básník.

ANNA FIXOVÁ - herečka, která svou hereckou kariéru začínala na mosteckých prknech.
Dnes ji můžete, mimo jiné, vídat také na televizních obrazovkách.

MILAN SCHEJBAL - divadelní režisér Milan Schejbal, který s naším divadlem spolupracuje již řadu let. Aktuálně připravuje komedii 1+1=3, na jejíž premiéru se můžete těšit již 12. dubna.

Vstupenky jsou v prodeji! (pro členy Klubu přátel divadla platí 50% sleva na vstupném).

 

11.4. / 17:30 VEŘEJNÁ GENERÁLNÍ ZKOUŠKA INSCENACE 1+1=3 (Jeden a jedna jsou tři)


1+1=3

Zveme členy Klubu přátel divadla na veřejnou generální zkoušku komedie
1+1=3 (Jeden a jedna jsou tři). Před začátkem generální zkoušky je pro členy klubu přátel připraveno setkání s režisérem inscenace Milanem Schejbalem.

V případě zájmu potvrďte Vaší účast na některém z níže uvedených kontaktů, nebo osobně v obchodním oddělení, nejpozději do středy 10. dubna.

Tel. 777 313 298, email: propgagace@divadlo-most.cz


 

19.4. / 19:00 / KRÁLOVA ŘEČ – DERNIÉRA

Králova řeč

V polovině dubna se po necelých čtyřech letech na repertoáru budeme loučit s dojemnou historickou hrou Králova řeč, kterou pro naše divadlo režíroval Zbyněk Srba.
Inscenace nabízí nejen silný osobní příběh v kulisách blížící se válečné katastrofy, ale také osvěžující britský humor.

Ústřední dvojici ztvárnili Marcel Rošetzký a Jiří Kraus.

Vstupenky jsou v prodeji! (pro členy Klubu přátel divadla platí 50% sleva na vstupném).

 

AKCE PRO ČLENY KLUBU PŘÁTEL DIVADLA – BŘEZEN:

 

 

15.3. 2024

Zveme členy Klubu přátel divadla na dvanáctý ročník Noci divadel.

XII. NOC DIVADEL

Pro členy Klubu přátel divadla platí 50% sleva na vstupném. Kapacita míst je omezena.

nocdivadel

Noc otevřených divadel a výjimečných zážitků je součástí evropského projektu European Theatre Night, který prezentuje divadlo tvořivým způsobem v netradiční formě vždy třetí listopadovou sobotu. Institut umění – Divadelní ústav koordinuje Noc divadel v České republice již od roku 2013. Největší divadelní svátek každoročně nabízí noční prohlídky, divadelní dílny, diskuze s tvůrci, představení a performance – zdarma nebo za symbolické vstupné. Projekt má potenciál zviditelnit nejen jednotlivé divadelní scény, ale i české divadlo jako takové v povědomí diváků.

První Noci divadel v ČR se zúčastnilo přes 80 souborů z 24 českých a moravských měst. Účast překonala 40 000 návštěvníků. Stejně jako v dalších zemích i v ČR proběhl v 19.00 společný potlesk, který se rozlehl všemi scénami. Institut umění – Divadelní ústav jako organizátor akce otevřel informační středisko k pražskému programu ve svém sídle v Celetné ulici 17 v Praze 1.

 

Dvanáctý ročník Noci divadel na téma PROMĚNA se nově koná 23. března.

Ne náhodou je to nejbližší sobotní termín Světovému dni divadla, který každoročně slavíme 27. března v jednom týdnu se Světovým dnem divadla pro děti a mládež (20. března) a se Světovým dnem loutkářství (21. března). Tyto dny jsou příležitostí zamyslet se nad rolí a důležitostí divadla a upozornit na jeho význam pro lidská společenství i jednotlivce.

 

Jaký program si na tento slavnostní den tentokrát připravilo Městské divadlo v Mostě?

 

PROMĚNA DIVÁKA V DIVADELNÍ PROFESI

 

Činohra Městského divadla v Mostě chystá v rámci Noci divadel na své Malé scéně interaktivní večer, při kterém se diváci promění v různé divadelní profese a mohou si tak na jeden večer vyzkoušet, jak vzniká divadelní inscenace od čtené zkoušky až po „premiéru před diváky“.

Členové uměleckého souboru si vymění role s diváky, kteří se na malou chvíli stanou herci, rekvizitáři, režiséry, osvětlovači a mnoha dalšími profesemi, které jsou nedílnou součástí vzniku nové divadelní inscenace.

Celým večerem bude provázet moderátor Tadeáš Horehleď. Diváci budou rozděleni do jednotlivých týmů a v rámci „přípravy inscenace“ budou mít možnost nahlédnout do zákulisí divadla, kam se při běžné návštěvě divadla jen tak nedostanou.

Divákům se otevřou dveře například do rekvizitárny, na zkušebnu, do maskérny atd.

Neváhejte a přijďte s námi oslavit tento významný den.
Vstupenky jsou v prodeji ZDE


13.2. 2024

Zveme členy Klubu přátel divadla na veřejnou generální zkoušku inscenace

Krasosmutnění.
Před začátkem generální zkoušky je pro členy klubu přátel připraveno setkání s režisérem inscenace Vítězslavem Větrovcem, dramaturgem Michalem Pětíkem a s herečkou Reginou Razovovou, kteří mají připravené zajímavosti o vzniku inscenace a mostecké básnířce Evě Oubramové, jejíž texty jsou zhudebněny v připravované premiéře. Setkání se uskuteční ve foyer divadla ve středu 21. února od 17 hodin.

V případě zájmu potvrďte Vaší účast na některém z níže uvedených kontaktů, nebo osobně v obchodním oddělení, nejpozději do úterý 20. února.

Tel. 777 313 298, 777 313 390

Email: propagace@divadlo-most.cz