- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Festival Young for young 2018

 

Festival Young for young

 

 

 

Vážení a milí festivaloví diváci,

jsem velmi rád, že vám mohu představit program 8. ročníku divadelního festivalu Young for young. Festival před lety vznikl proto, aby rozšířil a obohatil divadelní nabídku Městského divadla v Mostě. Jak věřím, je tu také z toho důvodu, že mostečtí divadelní diváci jsou rok od roku náročnější a vyžadují, aby je divadelní produkce nejen pobavila a odvedla od starostí – přinesla „klid po práci“ – ale také proměnila a zhodnotila jejich život, nabídla nový pohled na svět kolem, na pocity a názory ostatních.

Festival, který začíná 30. října a končí 3. listopadu, nabídne leccos zajímavého a různorodého jak na Velké, tak Komorní scéně. Činoherní studio z Ústí nad Labem přiveze inscenaci podle legendárního Bradburyho románu (451º Fahrenheita), skvělí klauni a performeři Filip Teller a Pavol Seriš zahrají divadelní stand-up o Češích a Slovácích, z Brna zde bude hostovat BuranTeatr s ekonomickou komediální inscenací Kabaret U Vrtaného kolena aneb Rozbijte prasátka přátelé. Závěr festivalu bude patřit jedinečnému novému cirku La Putyka a jejich divadelní básni Up End Down.

Studenti se mohou těšit na představení z pražské DAMU (Choroby mládí), z brněnského divadla Polárka (Naše třída) nebo na Činoherní studio a jejich inscenaci Ronja, dcera loupežníka. Je dobré připomenout, že festival probíhá také v Divadle rozmanitostí.

Milí diváci, těšíme se na vás, a přejeme si, aby vám festival Young for young, jako projev autentické kultury, zprostředkoval hlubší a pestřejší zážitky a zkušenosti. Pevně doufáme, že se nám v „tekuté“ postfaktické době podaří přinést do všedního chaotického života trochu radosti, pravdy a lásky.

Michal Pětík, dramaturg