- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Festival Young for young 2019

Festival Young for young již podeváté!


yfy 2019

 

I letos pro vás chystáme festival pro mladé nejen věkem. Již devátý ročník proběhne od 5. do 9. listopadu a to jak v činohře městského divadla, tak na loutkové a alternativní scéně v Divadle rozmanitostí.

Doufáme, že stejně jako v uplynulých letech nabídne festival mnoho pozoruhodného, spekulativního i poetického.
I tento rok se diváci mohou těšit na herecké školy. Studenti katedry činoherního divadla z pražské DAMU přivezou inscenaci podle klasické Euripidovy tragédie – Orestes.
Studenti 5. ročníku hudebně dramatického oddělení Pražské konzervatoře zahrají současnou německou hru Ingrid Lausundové Hysterikon.

Pestrý bude rovněž večerní program. Kromě představení domácí činohry (3 ženy, Faulovaný útočník) budou k vrcholům festivalu zajisté patřit stand-upy a monodramata Šárky Vaculíkové (Milena má problém) a Filipa Tellera (Cikánský boxer).
Mostecký soubor Stinné stránky pod vedením Pavla Skály se představí s inscenací Hra na Zuzanku. V Divadle rozmanitostí přivítáme hosty z divadla Lampion Kladno s pohádkou Prapodivné království, divadelní soubor Buchty a loutky přivezou pohádku pro nejmenší s názvem Skřítek a Studio Damúza Praha zase pohádku Bajaja. Domácí Divadlo rozmanitostí se bude na festivalu prezentovat inscenacemi Vango a Princezna a hrášek.
Závěr festivalu bude patřit dnes už legendárnímu Dejvickému divadlu, jež odehraje představení Ucpanej systém, podle povídek z knihy a scénáře k filmu Irvina Welshe Acid House.

 

FOREVER YOUNG 2019

Umělecké vedení festivalu každý rok uděluje vybranému divadelnímu umělci cenu Forever young (tedy navždy mladý).
Ocenění je určeno tvůrcům, kteří mají za sebou obdivuhodnou uměleckou kariéru a jsou stále činní, kreativní a mladí duchem.

Během devíti ročníků obdrželi cenu Forever young Luba Skořepová (2010), Lubomír Lipský (2011), Květa Fialová (2012), Stanislav Zindulka (2013), Iva Janžurová (2014), Jaroslav Satoranský spolu s Evou Klánovou (2015), Boleslav Polívka a Alois Švehlík (2016), Jiří Suchý (2017) a v roce 2018 byli za své dílo oceněni Daniela Kolářová a někdejší člen činohry Městského divadla v Mostě Miroslav Středa.

Máme velkou radost, že v roce 2019 převezme cenu Forever young pan Petr Kostka.

 

Podrobnější informace o festivalu naleznete zde. Vstupenky jsou již v prodeji. Těšíme se na vás.