- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ROZHOVORY PONTE REPORTS

Marcel Rošetzký, herec - rozhovor 18.10. 2021

Narodil se na Slovensku, dokáže plynule přejít z češtiny do slovenštiny, ale na roli ve slovenském filmu či seriálu stále čeká. Celou řadu zajímavých rolí odehrál v kladenském divadle, v divadle Na Jezerce, v divadle Rokoko či ABC a již několik let působí v Městském divadle v Mostě, kde mimojiné exceluje v roli Bertieho, vévody z Yorku v inscenaci Králova řeč. Jaký žánr mu je nejbližší a proč? Jak dlouho žije s jednotlivými postavami a jakou roli hraje již 19 let? Nejen to se dozvíte v dnešním rozhovoru.

 

Michaela Krausová, herečka - rozhovor 16.9. 2021

Tak tento rozhovor musíte vidět. Probereme role, divadlo, kozy i ovce. Oblíbenou manželskou hereckou dvojici z mosteckého divadla poznáme trochu jinak. Jak to vše začalo? Kde se seznámili? Kdo koho sbalil? Poznejte s námi jak veselý a krušný život je v Krušných horách. A jak veselo je v mosteckém divadle.

 

Michal Pětík, dramaturg činohry MDM - rozhovor 11.6. 2021

Divadelní dramaturg je nedílnou součástí divadelního souboru. Podílí se na výběru inscenací i na jejich zpracování. Co všechno je ještě náplní jeho práce? V plném proudu už je Divadelní léto na Hněvíně, kde je právě dneska na programu premiéra adaptace slavného dobrodružného románu D´ARTAGNAN. Jaký byl šermířský trénink a co všechno můžeme ještě během léta na Hněvíně vidět? Nejen to se dozvíte v dnešním rozhovoru.

 

Ponte reports SPECIÁL: VITAMÍN D ANEB DIVADLA SPOLU! 3.5.2021

Divadelníci z nejrůznějších koutů republiky se spojili v unikátním projektu. Zástupci třinácti divadel od Chebu po Ostravu, včetně Mostu vymysleli společnou kreativní výzvu, v rámci které každý zúčastněný soubor během pouhých 72 hodin vytvoří a natočí inscenaci na společné téma. V dnešním Ponte reports speciál vás necháme nahlédnout pod pokličku příprav mosteckého souboru. Výsledky pak budou odvysílány 9. května 2021 v 18:00 v mimořádném přímém přenosu z Divadla F. X. Šaldy v Liberci na YouTube kanálu Vitamín D.

 

Regina Razovová, herečka - rozhovor 8.3. 2021

Regina Razovová strávila v mosteckém divadle přes 58 let, prošla všemi budovami, ve kterých mostecké divadlo působilo, ať ve starém nebo v novém Mostě. Kdo ji k divadlu přivedl, jaké byly její životní role, jak se jí pracovalo s takovými osobnostmi, jako byl Zdeněk Buchvaldek, Lubomír Poživil nebo Libuše Havelková? Nejen to se dozvíte v dnešním rozhovoru v Ponte reports.

 

Markéta Hausnerová, herečka - rozhovor 27.1. 2021

Od 7 let chtěla být herečkou a šla si za svým snem. V první koronavirové vlně pomáhala zdravotním sestrám v nemocnici. V současnosti zkouší v mosteckém divadle výjimečné představení o online komunikaci Dobrý proti severáku. Co se nyní děje v divadle a na jaká nová představení se může divák těšit, se dozvíte v dnešním rozhovoru.

 

Karolína Herzinová, herečka - rozhovor 21.12. 2021

Jako každá holčička si hrála na princezny a jelikož je z herecké rodiny, tak její životní role byla jasná. Herectví byla jasná volba. V Mostě odehrála spoustu nádherných rolí. A k tomu všemu krásně zpívá. Znát jí můžete z Balady pro banditu, Funny Girl a mnoha dalších představení. Jak tráví Vánoce, jaké má novoroční předsevzetí, to se dozvíte v rozhovoru s Karolínou Herzinovou. A také si zazpíváme.

 

Bohuslav Patzelt, herec - rozhovor 25.11. 2020

Patří mezi nejdéle působící členy mosteckého divadelního souboru. Rodák z pražského Podskalí začínal v Dismanově rozhlasovém dětském sboru, učil se v herecké škole F. A. Buriana a už v roce 1959 se seznamoval s mosteckým divadlem. Jaké přátelství ho pojilo s Vítem Olmerem nebo jaký byl jeho vztah s Jaromírem Hanzlíkem se dozvíte v dnešním rozhovoru.

 

Zbyněk Srba, režisér - rozhovor 30.9. 2021

Patří mezi českou režisérskou špičku a nejoblíbenější divadelní pedagogy. Jaké byly jeho začátky v mosteckém divadle, jak se tvoří divadelní představení, má regionální divadlo smysl nebo jací jsou mladí nastupující herci se dozvíte v dnešním rozhovoru.

 

Jiří Rumpík - umělecký šéf činohry MDM, herec - rozhovor 7.9. 2020

Páteční premiérou odstartovala v Městském divadle v Mostě druhá část sezóny 2020, která bude doslova nabitá zajímavými představeními, včetně několika premiér. S jakými opatřeními musí nyní návštěvníci divadla počítat, kdo získal Cenu diváka za rok 2019 a kam ještě bychom v Mostě mohli v budoucnu zajít na divadelní představení se dozvíte v dnešním rozhovoru.

 

Otto Liška, herec - rozhovor 14.7. 2020

Do své první herecké role byl vhozen už v dětství, jako neplavec do rybníka. Dneska je jedním ze základních pilířů mosteckého divadelního souboru s hlasem, který mu závidí nejeden kolega. Ve svém volném čase rád hraje na dudy, které i vyrábí. Jaké role má nejraději, jak se dostal do Mostu a co říká o dabingu se dozvíte v dnešním rozhovoru.

 

Jiří Kraus - herec - rozhovor 3.7. 2020

V mosteckém divadle působí už 20 let a po letech hraní se ocitl na životní křižovatce s rozhodováním zdali divadlo nebo farmaření. Proč stojí za to vyměnit chov koz a ovcí za divadlo, nebo co si myslí, že může změnit jako zastupitel města Mostu, se dozvíte v dnešním rozhovoru.

 

Václav Hofmann - jednatel MDM - rozhovor 5.5. 2020

Koronavirová opatření se dotkla také Městského divadla v Mostě, kde hraní inscenací na čas vystřídalo šití roušek. Jaká představení se v divadle odehrají do konce června se zatím neví, diváci se ale už nyní mohou těšit na tolik oblíbené Divadelní léto na Hněvíně a s největší pravděpodobností i na zářijové Divadelní vinobraní.