- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Divadelní ples 2013

XX. Divadelní ples proběhl v sobotu 23. února ve foyer Městského divadla v Mostě. Návštěvníci se protančili do nedělní popůlnoci nejen v doprovodu kapely Big Band Funny orchestra J. Kleina, ale i cimbálové muziky Réva. Mistrovská latinsko – americká taneční formace Italiano v podání členů TK 1976 Most předvedla strhující show, členové činohry MDM ukázky z oblíbených muzikálů našeho repertoáru v podání Zity Benešové, Jakuba Dostála, Karolíny Herzinové, Víta Herziny, Otto Lišky a dalších, nechyběly ani vstupy Divadla rozmanitostí z pohádky Ať žijí duchové. Divadelní ples moderoval herec Jiří Kraus.

Tradiční "třešinkou na dortu" je charitativní dražba především uměleckých předmětů, jejíž výtěžek je každoročně věnován na kulturní program do Domu sociálních služeb v Janově. Podle hlavního organizátora dražby výtvarníka Josefa Korába, byla letošním nejcennějším kouskem loutka Maribyla - víla Krušných hor z díkny výtvarnice Marie Stejskalové. Vydražily se ale nakonec úspěšně všechny předměty v celkové hodnotě přes 10 tisíc korun.

XX. Divadelní ples se vydařil. V době, kdy městské plesy pomalu mizí z tanečních parketů, je ten náš divadelní, jasnou společenskou stálicí. Jednou z mála událostí, při které mohou dámy vyvětrat nové večerní šaty a doplňky, muži obleky i nablýskané polobotky a společně předvést sladěné taneční figury. Vždyť kdo by se nechtěl jednou za rok pořádně blýsknout. Vděčí za to mimo jiné také všem svým návštěvníkům. Nejen těm, kteří divadelnímu plesu zůstávají věrní, ale i těm úplně novým. Děkujeme za Vaši přízeň a těšíme se zase za rok.

Atmosféru si připomeneme ve fotogalerii.
Foto: Tomáš Branda