- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Divadelní vinobraní už ve středu

Divadelní prázdniny jsou definitivně za námi a my se intenzivně připravujeme na zahájení druhé poloviny sezony. Jak už určitě víte, i letos začínáme Divadelním vinobraním! Ve středu 2. září je pro vás od 15.00 připraven již VIII. ročník této chutné akce pod širým nebem.

Divadelní vinobraní je kromě programu především o setkání divadelníků se svými diváky po prázdninách, v uvolněné a pohodové atmosféře před divadlem. Věříme, že se s námi v hojném počtu přijdete pozdravit, přivítat, zamlsat si a třeba i zazpívat.

Letošní program nabízí opět výstupy činohry i Divadla rozmanitostí /DR/. Rozmáňo začíná strhujícím přívalem energie v podání Studia mladých divadelníků pod vedením herečky Ivany Čurdové, které premiérově vystřídá stepařská company s názvem Ze začátku dobrý! Její šéf Michal Krupa si připravil se svými tanečníky výstup s trochu tajemným názvem: Uvidíte samy!

Po stepu přijde na řadu žánrově všeobjímající kapela DR Nedloubej se v nose, jejíž styl označil kapelník Jiří Ondra jako rhythm and blues funky dancyny metalovou podívanou. Kapela připraví půdu pro pozvánku na novou premiéru DR - Krása nesmírná, která čeká na své první uvedení 10. října.

František Krtička přiveze z litvínovské ZUŠ téměř 20ti členný, nástrojově hodně bohatý Junior big band. Po té už bude připraven slavnostní křest nových divadelních vín. Bílé víno - Ryzlink rýnský /kabinetní víno 2014 s přívlastkem bílé suché/ se bude jmenovat po vítězné ženské roli v loňské Anketě Cena diváka - tedy Lina Lamontová. Cenu za tuto roli získala v kategorii nejlepší herečka Karolína Herzinová, která "své" víno pokřtí. Stejné pocty se dostane i Janu Benešovi, který zvítězil v kategorii ankety pro nejlepšího herce sezony za roli Cosmo Browna, rovněž z muzikálu Zpívání v dešti. "Jeho" červené víno je Svatovavřinecké 2013 odrůdové, suché.
Obě vína z vinařství Chrámce Ing. Ivana Váni budou k ochutnání i ke koupi přímo na vinobraní, stejně jako po celý rok v pokladně divadla, nebo v divadelním klubu. Těšit se ale můžete i na první letošní burčák. K dobrému vínu patří také dobré sýry a ani ty chybět nebudou!

Po křtu je připravena Malá divadelní inventura, což jsou pozvánky na nejbližší premiéry a festival Young for young 2015. O závěr celého vinobraní se postará Krušnohorská dudácká muzika v čele s hercem Otto Liškou.

Pozor - i letos SOUTĚŽÍME! Vyhodnotíme a odměníme nejlepší divácké kostýmy. Všichni malí i velcí, kteří přijdou v kostýmech, tak mohou získat zdarma vstupenky na představení MDM i DR.

Máme pro vás připravenu i jednu mimořádnou speciální nabídku, kterou vám ale prozradíme až na místě...

Těšíme se na vás spolu s hercem a moderátorem celého programu Jiřím Krausem.

Vínéééčko bííílééé...

 

Za deště ve foyer.

 

foto