- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

NEDĚLNÍ KLEVETĚNÍ

Už v neděli 12. dubna v 18.00 hodin začíná další vydání pořadu herečky Reginy Razovové KLEVETĚNÍ.
Jména hostů jsou tajná, prozradíme alespoň jejich počet - budou hned tři! O čem Klevetění vlastně je, se dozvíte z následujícího článku, který se ohlíží za posledním dílem pořadu na konci ledna.


Význam slova klevetění je nám většinou velmi dobře znám. Drby, klepy, klevety… Pokud ale klevetí herečka Regina Razovová, vždy jde o příjemné komorní povídání ve stejnojmenném pořadu, který úspěšně připravuje a moderuje několik let. A samozřejmě neklevetí sama, na to musí být minimálně dva! Zve si proto zajímavé hosty převážně z řad divadelníků.


Pořad Klevetění se během své existence několikrát stěhoval. Po čtrnáctileté pauze zakotvil v Městském divadle v Mostě na Scéně pod točnou. Ta je již třetí domovskou scénou Klevetění, které Regina Razovová uváděla nejprve v Divadle pod koulí v mosteckém Repre, po té se pořad přesunul do Kavárny Admirál. V první éře herečka a autorka vyzpovídala na čtyřicet hostů! Po delší pauze dostala naštěstí chuť na pokračování a vzniklo Klevetění II. Své pozvané hosty do poslední chvíle tají, proto je pro diváky pořad jedno velké překvapení. 

Pozvání do sedmého dílu Klevetění, přijali ředitel a umělecký šéf MDM Jiří Rumpík a režisér právě připravované premiéry komedie Postřižiny a umělecký šéf Městských divadel pražských Petr Svojtka.
Regina Razovová se na každý díl Klevetění pečlivě připravuje. Své blízké herecké kolegy sice důvěrně zná, přesto neponechává nic náhodě. Důkladnou přípravu zpestřuje hudebními vstupy, fotoprojekcí apod., stejně jako v pátek 23. ledna.   

Protože tentokrát oba hosty pojí kromě divadla také letité přátelství a láska k Řecku, došlo nejen na školní začátky z DAMU, následnou divadelní praxi, nebo úskalí šéfování, ale také na společné dovolené u moře. Režisér Petr Svojtka mimo jiné prozradil, že ho doma tak dlouho odrazovali od divadla, až u něj nakonec skončil... Dětský sen stát se astonomem tak vzal k velké divácké radosti za své. Ředitel Jiří Rumpík zase s gustem odhalil např. průběh svojí vlastní nekonvenční řecké svatby a mnoho dalšího.

Slova doplňovaly obrazy resp. projekce fotografií z nejoblíbenějších rolí i milovaného Řecka. Došlo ale i na rozlévání známého řeckého vína Retsina i pálenky Ouzo.

Na závěr večera Regina Razovová pozvala na další pokračování Klevetění, které je předběžně naplánované na duben. A protože herečka jména svých hostů zásadně tají, ani tentokrát udělá výjimku... musíte se nechat překvapit.

Foto: archiv divadla  

 

Slibovaným překvapením bylo vystoupení hostující herečky Lucie Jagerčíkové