- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Open air akce a DIVADLO NA HRAD/ě/!

I letos pořádá Městské divadlo v Mostě v měsíci červnu řadu divadelních produkcí pod širým nebem.
Po květnové Divadelní kopačce, kdy jsme se proháněli po zeleném trávníku, se vydáme v sobotu 16. června na nádvoří hradu Hněvín. Zde se tradičně zúčastníme Dne magistra Eduarda Kelleyho.
Letos se představíme se dvěma pohádkami Divadla rozmanitostí - nejprve v 11.30 hodin pohádkou pro nejmenší Když jde kůzle otevřít a v 15.00 hodin známým titulem Saxana – dívka na koštěti.
Činohra MDM přiveze do večerních hradních „kulis“ Osudy dobrého vojáka Švejka.

Podobný program představíme v Třebívlicích o týden později na zdejším festivalu Divadelní léto 2012.
V pátek 22. června to bude oblíbená nestárnoucí pohádka Povídání o pejskovi a kočičce Divadla rozmanitostí, v sobotu večer se poslušně ohlásí Švejk v podání herce Jiřího Krause.

Úplnou letošní novinkou je ale předprázdninové rozloučení se školou a první polovinou divadelní sezony. Akce se jmenuje DIVADLO NA HRAD/ě/! aneb Rozloučení se školou a 1. polovinou divadelní sezony.

V pátek 29. června se s Vámi na mosteckém hradě Hněvíně rozloučíme další slavnou pohádkou Divadla rozmanitostí – Ať žijí duchové, kteří začnou „kouzlit“ v 17.00 hodin, večer bude od 20. 30 hodin patřit naposledy Osudům dobrého vojáka Švejka. Páteční den si tedy můžete zpestřit nejen naším divadlem, ale i procházkou z „podhradí“.
Pevně věříme, že naše divadelní červnová nabídka Vám zpříjemní začátek léta a že z akce DIVADLO NA HRAD/ě/! se stane nová a zajímavá tradice jak pro diváky tak divadelníky.

Než se ale obě činohry úplně rozprchnou co nejdál od divadla, stihnou ještě účast na tradičním festivalu Poláčkovo kulturní léto 2012 v Rychnově pod Kněžnou 3. července. Budete- li mít cestu kolem, neváhejte. Podívat se můžete na Švejka i zvolat Ať žijí duchové. 

Švejk je letos v červnu na roztrhání