- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Pokračování Pohádkového čtení

Pohádkové čtení aneb Cesta s knihou do světa fantazie je projekt Městského divadla v Mostě a statutárního města Most a je určen dětem z prvního stupně základních škol. Jeho smyslem je přivést děti zpět k tradičnímu vyprávění a k poslechu, umožnit jim kontakt s živým hercem, který četbu ozvláštňuje divadelními prvky.

Pohádkové čtení má za úkol rozvíjet jejich imaginaci, ukázat jim, že i v době obrazu mohou být knihy zábavné, že nejsou nudnými přežitky minulosti. V některých dětech snad Pohádkové čtení lásku ke knihám objeví, v jiných upevní.
Premiéra Čapkovy Pošťácké pohádky (úprava a režie Vlastimil Novák) se uskutečnila 10. prosince a od té doby herec Bohuslav Patzelt pravidelně předčítá na mosteckých základních školách. V současné době Vlastimil Novák, tentokrát s herečkou Reginou Razovovou, připravuje další čtení - Pohádkový rok Václava Čtvrtka.
Premiéra je připravena na 6. března letošního roku. Premiéra se uskuteční na Malé herně Divadla rozmanitostí.
Michal Pětík, dramaturg

Přínos pohádkového čtení shrnula za všechny paní učitelka z mostecké školy:

Vážený pane řediteli,

chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za nový projekt Pohádkové čtení. Pan Bohuslav Patzelt navštívil naši školu s Pohádkou pošťáckou již 2x a pohádka v jeho provedení byla opravdu skvělá! Pracujeme s dětmi různého typu a stupně postižení a je obtížné udržet jejich pozornost třeba jen na 5 minut. Pan Patzelt je dokázal zaujmout na celou půlhodinu! Patří mu náš dík! Myslím, že jeho návštěva v naší škole nebyla poslední a zároveň se těšíme na připravovanou pohádku v podání paní Razovové.

S pozdravem Iva Gregorová

Základní škola a Střední škola

Palacha 1534, Most