- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Premiéra Pohádkového čtení

O projektu Městského divadla a statutárního města Mostu - Pohádkové čtení jsme vás informovali / viz. níže /. Premiéra Pošťácké pohádky Karla Čapka v úpravě a režii Vlastimila Nováka se uskutečnila v pondělí 10. prosince v 16.00 hodin na Scéně pod točnou.
Pohádkové čtení je určeno pro děti mateřských a základních škol. Hlavní a jediný protagonista herec Bohuslav Patzelt bude za dětmi vyjíždět po celý školní rok. Během pohádky se herec mění pomocí jednoduchých výrazových prostředků v několik různých postav - od pošťáka, pana Kolbaby, přes řidiče až po Mařenku ad.. "Je to vlastně divadlo jednoho herce," upřesňuje Bohuslav Patzelt. Současně  jedním dechem chválí textovou úpravu Vlastimila Nováka a jeho cit pro jazyk Karla Čapka.
Pohádkové čtení aneb Cesta s knihou do světa fantazie má za cíl mimo jiné přivést "televizní" děti ke knize a vlastní představivosti. Jak se bude projektu dařit se dozvíme už brzy - do konce prosince se představí pan Kolbaba celkem třikrát - na 11. ZŠ v Mostě. Držíme palce.