Divadlo Rozmanitostí
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ŘÍJNOVÉ PREMIÉRY

 

 

Režisér Milan Schejbal uvede v říjnu na mosteckém jevišti hned dvě premiéry.

V pátek 8. října 2021 je na programu světoznámý příběh tří muškerýrů v překladu Jiřího Žáka.

D´ARTAGNAN (Jean-Loup Dabadie, Jérome Savary)

Výpravný romantický příběh lásky i nenávisti, zrady i cti. Chybět nebudou šermířské souboje, humor ani napětí.

Inscenace byla nejprve nastudována v rámci Divadelního léta na Hněvíně, kde v červnu proběhla premiéra pod širým nebem. Hlavní roli D´Artagnana ztvární Jan Burda, v rolích muškterýrů se představí Vít Herzina, Jakub Dostál a Lukáš Kofroň, dále hrají Jiří Rumpík, Karolína Herzinová, Jiří Kraus, Veronika Týcová, Otto Liška, Nela Štefanová, Tadeáš Horehleď a další.

D´Artagnan

 

Své premiéry se v říjnu dočká také crazy komedie s temperamentní atmosférou jižního Španělska.

MIRÁKL V ANDALUSII (Lars Albaum, Dietmar Jakobs)

Bláznivá komedie Mirákl v Andalusii měla v Německu premiéru v roce 2006. Od té doby se stala hitem mnoha komediálních divadel – hrála se na více než třiceti německojazyčných scénách, kde ji vidělo již více než 100 000 diváků. Hra v komediální nadsázce ukazuje, že problémy ve vztazích neznají hranic a jsou zřejmě stejné na celém světě. Každý problém však lze i vyřešit. Závěr hry totiž jednoznačně vyznívá jako oslava lásky, porozumění, tolerance a odpuštění.

Osvědčená autorská dvojice Albaum a Jacobs má na svém kontě celou řadu úspěšných divadelních komedií (Nevěra pro dvaChvíle nepozornosti aj.), v nichž zúročila skvělou znalost výstavby klasické komedie a schopnost originální práce s neotřelou komediální zápletkou. V Miráklu v Andalusii se pak zaměřila na záměnu osob, jazykové problémy cizince nebo na interakce s publikem. V popředí zájmu zde však jsou vztahy dvou ústředních dvojic – sledujeme překvapivý vývoj partnerského a manželského vztahu. Postupně se nám odkrývají příběhy starších manželů, kteří slaví 25 let svého nepříliš šťastného manželství, a velmi mladé dvojice, která se na společné soužití teprve chystá. Vše se odehrává v jednom andaluském hotelovém pokoji, zrovna v období, kdy se pod jeho okny koná tajuplný mirákl. Ten „jako blesk“ zapříčiní zázračnou proměnu, když si postavy v pokoji „vymění“ svá těla, starší muž se náhle ocitne v těle mladé dívky, ona v těle staršího muže. Následně dochází k mnoha nedorozuměním, když se v pokoji objeví recepční a především dívčin přítel a mužova manželka. Tato tělesná proměna však může zafungovat i jako ozdravný katalyzátor partnerských vztahů.

V hlavních rolích se představí Vít Herzina a Markéta Procházková Hausnerová, dále hrají Jakub Dostál, Veronika Týcová, Lukáš Kofroň a Michal Pešek.

Premiéra proběhne 15. října 2021 na Velké scéně. Jedná se zároveň o první uvedení na profesionální scéně ČR.

Mirákl v Andalusii