- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Rozmáňo slaví 25 let

25. narozeniny Divadla rozmanitostí
Maska, kostým, loutka – Kriebstein / Most 2012
V neděli 21. října 2012 v 15.00 hod. začne na jevišti DR slavnostní program. V první části vystoupí herci DR s kabaretním pásmem plným skečů, gagů, scének a písniček. V druhé části, po přestávce, představíme výsledky česko-německého projektu „MASKA, KOSTÝM, LOUTKA - Kriebstein / Most 2012“.
Děti ze ZUŠ v Moskevské ulici v Mostě spolu s klienty z ÚSP v Janově zahrají Červenou Karkulku. Celý slavnostní program na jevišti bude trvat cca 90 min., tedy do 16:30. V 18.00 hod. zahrajeme před Divadlem rozmanitostí ( pod širým nebem) spolu s německými kolegy z Ehrenbergu představení Tři satyrové, které jsme již v rámci projektu hráli v Německu. Mokrá varianta počítá s jevištěm DR. Od 20.00 hod. je ve foyeru DR připrraveno společné posezení, pohoštění, dobrá nálada. Zahraje mostecká kapela GENIUS LOCI.

„Maska, kostým, loutka – Kriebstein / Most 2012“ je název česko-německého projektu, který dává amatérským umělcům, osobám zdravotně handicapovaným a dětem ze základních uměleckých škol šanci vyrobit masku, ušít kostým a zahrát si divadlo. Členové Divadla rozmanitostí spolu s amatérským souborem Centro Arte Monte Onore z Ehrenbergu v Německu vytvořili dvě komedie ve stylu commedia dell´arte: Tři satyrové a Červený klobouk, které již zhlédli spokojení diváci na hradě Kriebstein. České děti a chovanci ÚSP v Janově připraví pod vedením lektorů Divadla rozmanitostí Červenou Karkulku. Herecké a výtvarné dílny budou probíhat v prostorách DR od 15. do 20. října. Projekt „Maska, kostým, loutka - Kriebstein / Most 2012“ je dotován z „Fondu malých projektů Euroregionu Krušnohoří “ v programu ZIEL 3.
Tomáš Alferi, um. šéf Divadla rozmanitostí

Celý týden před slavnostním vyvrcholení oslav budou od pondělí 15. října v Divadle rozmanitostí intenzivně probíhat zkoušky, worshopy, dílny a setkání všech zúčastněných. O průběhu oslav Vás budeme informovat.
V neděli 21. října jste všichni srdečně zváni!

O samotném česko- německém projektu se více dočtete ve stejnojmenné rubrice
na úvodní straně