- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Ruský aplaus pro Popelku

MIMOŘÁDNÝ USPĚCH „ROZMÁŇA“ V RUSKÉM KURGANU
aneb ČERSTVÁ ZPRÁVA ZPRAVODAJE Z ROZMÁŇA

Nazdárek, nazdárek, zase jsem tady! Váš Kašpárek! A mám pro vás jednu novinu lepší, než druhou! Jste zvědaví? Tak dávejte pozor a radši se posaďte!!
Během dubna se naše herečka Tereza Karásková naučila Popelku v ruštině! Úplně celou. Pravda, vydatně jí sekundoval náš divadelní muzikus Tomáš Alferi. Ten totiž v této verzi hraje taky a je to skoro tak velký kašpar, jako já. Jestli znáte původní Popelku, tak ruská verze je úplně jiná. Hraje se v ní na harmoniku, tancuje častuška a Tereza s Tomášem se tam neustále popichují a je s nimi náramná legrace. Nevěříte? Tak se zeptejte v Kurganu. To je až na Sibiři, abyste věděli!

Konal se tam 2. mezinárodní festival loutkového divadla a byli tam taky Francouzi, Finové, Uzbeci, Italové a Poláci. A taky předseda ruské loutkové asociace a Pierre-Alain Rolle, místopředseda mezinárodní loutkové asociace. To je, co? Popelka v úpravě Terezy a Tomáše tam 5. května slavila obrovský úspěch u publika i u odborné poroty!

A Tereza se dokonce stala hvězdou festivalu. Tři ruské propisky vyplýtvala na autogramy! Alferi ani jednu!! A kdo mi ještě nevěří, tak ať se zeptá Jiřího Rumpíka, našeho ředitele. Ten tam byl taky a moc pěkně se o ně staral. Bez něho by se tam ti naši „maladcy“ dočista ztratili a to navzdory tomu, že Tomáš došel až na stranu 60 v učebnici ruštiny! Zkrátka český loutkářský um tam zanechal nesmazatelnou stopu a Češi potvrdili svou hlubokou tradici loutkářského mistrovství. Éta vsjo. Dasvidáňja!

Zpravodaj Rozmáňa