- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Saturnin, Habaďúra a Postřižiny naposledy!

Květen bude pro mostecké divadlo měsícem derniér! Rozloučíme se hned se třemi inscenacemi.

Každá derniéra je trochu smutná, neboť dílo, na kterém řada lidí pečlivě a dlouho pracovala, navždy zmizí v nenávratnu. Na druhou stranu je to definitivní moment završení této práce. Budete-li mít chuť, přijďte se s vašimi oblíbenými inscenacemi rozloučit společně s námi.

Již ve středu 2. května nás opustí Jirotkův sluha Saturnin, jenž si libuje v anglickém humoru a v kanadských žertících. Potěšte se naposledy inscenací v režii Martina Vokouna, která je plná písní, gagů a neuvěřitelných situací.

Saturnin

 

Ve středu 16. května na něj naváže Cooneyho Habaďúra v režii Milana Schejbala, situační komedie par excellence! Zjistěte, co všechno může vznikout z drobného podfuku, jaké komické problémy to hlavnímu hrdinovi Ericu Swanovi přinese. Ztvárňuje ho, mimochodem tak jako Saturnina, herec Jana Beneš.

Habaďúra

 

Triádu derniér završí v pondělí 21. května Hrabalovy kultovní Postřižiny v režii Petra Svojtky. Těšit se můžete na Lucii Jagerčíkovou (Maryška), Michaela Vykuse (Francin) nebo Jiřího Krause (Pepin).

Postřižiny