- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Vánoce v divadle

Stejně jako v loňském roce můžete spoustu zajímavých dárků nakoupit u nás v divadle. I letos totiž nabízíme Dárkové poukazy v hodnotě 250, 350 a 600 Kč na rok 2013 dle vlastního výběru. Stále oblíbenějším dárkem je nabídka předplatného. Samozřejmostí je tedy nabídka Předplatného 2013 za stejné ceny jako v předchozích letech! Další nabídka jsou knihy z divadelního prostředí jako ideální dárky pro všechny milovníky divadla i historie. Nechybí také hudební CD s nahrávkami z našich inscenací, DVD s dokumentárním filmem o starém Mostu a řadu dalších publikací, originální puzzle pro děti inspirované pohádkami Divadla rozmanitostí ad. Doporučujeme využít jedinečné nabídky za skvělé ceny pod jednou střechou!

Ale to není všechno. Štědrý den je již na dosah a Městské divadlo v Mostě pro své diváky připravilo také bohatou programovou nadílku. Představí jim příběh sluhy, vychytrale sloužícího dvěma pánům. Ostatně málokteří z nás mohou konstatovat, že jsou pány jen sami sobě. Jsou nakonec i tací, kteří věří, že všichni sloužíme pánovi, jenž ovšem není z tohoto světa. Jemu věrně sloužil i král Karel – půl Němec, půl Čech, ctitel vína, mostů a univerzit. Aby jej ženy nerozptylovaly na Karlštejně, kam jezdíval hloubat, zapověděl jim sem vkročit. Jenomže láska je silnější než majestát a jak už to v případě lásky bývá, vše dopadlo docela jinak, než Karel zamýšlel. O tom, že skutečnosti ne vždy dopadnou podle našich plánů a představ, by mohl vyprávět režisér Lloyd Dallas z inscenace Bez roucha. Ten se dostal mezi dvě zamilované a rozzuřené ženy a nazkoušená inscenace se mu doslova rozpadla před očima, že by ji nedokázali zrekonstruovat ani Sherlock Holmes s kolegou Watsonem. Komediální nadílka začne 27. prosince představením Sluha dvou pánů, pokračuje 28. prosince Nocí na Karlštejně, 29. prosince následuje Bez roucha a nadílka se dovrší 30. prosince premiérou inscenace Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor zlý pes, autorů Svojtky a Janků. Přijďte do Městského divadla, připraven bude voňavý punč, snad i cukroví – stromeček určitě.
Bona, Michal Pětík, dramaturg