- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Zkoušíme Dámu od Maxima

Na jevišti Městského divadla v Mostě zkoušíme novou inscenaci - bláznivou situační komedii Dáma od Maxima v režii Milana Schejbala ( v Mostě režíroval naposledy divácky oblíbené tituly jako Charleyova teta, nebo Splašené nůžky).

Dámu od Maxima uvedeme ve zbrusu novém překladu Jiřího Žáka, který vzniká přímo pro naše divadlo a diváci budou mít možnost vidět bezmála celý herecký soubor MDM.

Dáma od Maxima

Režisér Milan Schejbal a dramaturg Zdeněk Janál na čtené zkoušce.

Dáma od Maxima

Herci na čtené zkoušce.

Dáma od Maxima

čtená zkouška

Dáma od Maxima

čtená zkouška

Dáma od Maxima

Otto Liška na čtené zkoušce :)

Dáma od Maxima - Georges Feydeau

Velký francouzský mistr komediálního žánru, a především tradiční frašky, Georges Feydeau je klasikem, který čas od času nemůže chybět na žádných divadelních prknech. V naší dramaturgické linii komedií chceme vedle současných novinek pravidelně zařazovat díla hlavních světových autorů tohoto žánru. Feydeau má navíc mnoho pokračovatelů až do dnešních dob, kdy se řada autorů vrací k jeho nestárnoucí komediografické technice. Pokud vás baví sledovat prekérní situace, do kterých se hlavní hrdina hry dostane, zvláště pak do situací spojených se zálety nebo zkrátka obecně s náhlými okolnostmi, které naruší spořádaný život hrdiny, pak jste na Dámě od Maxima zcela správně!

Doktor Petypon jednoho večera se svým přítelem navštíví slavný pařížský podnik U Maxima. Druhý den se probudí doma pod kanapem a z událostí minulého večera si mnoho nepamatuje. Je ovšem okamžitě nucen řešit celou sérii problémů, když ve své posteli najde společnici Číču – temperamentní dámu od Maxima. Kolotoč, který se náhle roztočí, Petypona rychle vyléčí i z jeho velké kocoviny. Sluha nad svým spořádaným pánem nevěřícně vrtí hlavou. Manželka Gabriela je celou hru klamána a dosud ukázkovému maloměstskému manželství začne hrozit skandální zánik. Pouze Číča si nově nastalou situaci s hravostí a s touhou po dobrodružství užívá. Do Petyponova života vnikla zničehonic a rychle se v něm zabydlela.

 

Premiéru chystáme na 13. dubna 2018 na Velké scéně. Rezervace vstupenek zde.