- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

1. den festivalu Young for young 2016

foto

První den festivalu Young for young 2016 proběhl podle plánu. Přinesl ale také novou informaci: Alois Švehlík, kterému bude 2. června 2016 před představením Kdo se bojí Virginie Woolfové? předána cena Forever young bude mít o pauzu ve foyer autogramiádu. Další novinkou je, že cenu Forever young letos převezme i Boleslav Polívka a to 4. června po představení DNA.

Dopolední představení byla vyprodaná i v Divadle rozmanitostí i na Komorní scéně MDM.

Krásné počasí nalákalo kapelu Nedloubej se v nose před divadlo a jejich dětský den proběhl venku. Děti tančily, zpívaly, nechaly si malovat na obličej a nakonec si užívaly divadelní dárky a sladkosti.

Interaktivní výstava s názvem Zatoulané kulisy ve foyer MDM vzbudila zájem nejen u dětských diváků, ale i u těch dospělých. Atmosféru netradiční výstavy doprovázela hudební produkce v podání Tomáše Alferiho a Jana Beneše.

 

Nedloubej se v nose - foto: Tomáš Branda

foto

 

Vyjádření studentské poroty:

První představení festivalu Young for young - Parolapolea a Žena a život na komorní scéně v MDM v podání pohybové katedry JAMU Brno nás velice zaujalo. Představení bylo zajímavé už jen tím, že v každé části vystupoval jen jeden herec. Pohybovalo se na hranici abstrakce a skutečnosti. Rekvizitami byly jen dvě tyče a mikrofon.

První část byla beze slov. Vystupoval v něm mladý herec – Viktor Černický, který byl samé překvapení od začátku až do konce. Nikdy jsme nevěděli, co se stane dál. Najednou se z jedné tyče vyvalila voda, a na konci ze sebe herec strhl všechno oblečení.

V druhé části byla jedinou postavou žena – Silvie Koudelová, jejíž výstup se odehrával přímo v její hlavě. Byly zde krásně znázorněny vnitřní souboje lidí i jejich myšlení. Nebo nám to alespoň tak připadalo. Představení umožňovalo mnoho prostoru pro vlastní fantazii. Byl to kus velice specifický, možná spíše pro náročnějšího diváka. My jsme si ho velmi užili.

Za studentskou porotu, Lada Bánoková – žákyně 1. ZŠ Most

 

Parolapolea - foto: Tomáš Branda

foto

 

1. června 2016 se na prknech komorní scény Městského divadla v Mostě objevila inscenace Západočeského divadla z Chebu s názvem Fimfárum, která obsahovala pohádky Lakomá Barka a Fimfárum. Určitě nás nejvíce zaujaly kulisy, lehce měnitelné a nikdo nic nikam složitě nepřenášel. Líbily se nám herecké výkony všech, ale nejvíce bychom vyzvedla herečku ztvárňující lakomou Barku a čertici – podle nás byla nejvíce expresivní.

Vzhledem k tomu, že toto představení bylo pohádkou, nemáme k němu žádnou výtku. Pro mladší věkové kategorie byla lehce pochopitelná, a určitě bychom ji doporučila maminkám s dětmi. Když se zpětně podíváme i na dopolední Parolapoleu a Ženu a život, bylo to poněkud lehčího rázu, ale ani tak si nemyslíme, že by to v nás jako studentech a dětech nic nezanechalo – odnesli jsme si nějaká ponaučení, jako například, že lhát se vůbec nevyplácí.

Za studentskou porotu: Eliška Korbová – studentka Podkrušnohorského gymnázia v Mostě.

 

Fimfárum - foto: T. Branda

foto

 

Fotogalerie prvního dne festivalu Young for young 2016.