- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Festival - den druhý aneb Mazec

Druhý festivalový den začal úchvatným odpoledním programem, konkrétně vernisáží skvělé výstavy The winners – vítězů mezinárodní výtvarné soutěže Lidice a tanečním vystoupením - vše ZUŠ Moskevská Most. Následně program pokračoval pantomimickým představením Divadla v pytli, které nás velice příjemně pobavilo a jeho hlavní protagonista Petr Stolař nás nastartoval a uvedl do večerního programu.

Od 19 hodin navazovalo divadelní představení s názvem Balada pro banditu v režii mosteckého divadla. Příběh veliké lásky, veliké zrady a veliké svobody. Muzikál o nezkrotném zbojníku Šuhajovi v podání Williama Valeriána, který se do své role, podle studentské poroty, opravdu vžil. A nejen on, celé představení působilo velice profesionálně a „opravdově“ ať už kulisami, osvětlením či zpěvem některých herců, zejména pak sborů.
Během celého představení seděl divák doslova jako zařezaný a není divu, opravdu se bylo na co dívat.a atmosféra v sále? – nepopsatelná.

Celé představení doprovázel herce živý orchestr, který všemu dodával opravdu ten správný ráz („šmrnc“) a umocňoval gradaci celého děje. Zkrátka pro toho, kdo představení neviděl, popíši třemi slovy „BYL TO MAZEC“. A také na konci celého představení tento „MAZEC“ ocenili diváci potleskem ve stoje (standing ovation), který herce velice potěšil.
Myslím si, že nejen nás herci mohou čekat na další repríze 7.10. od 19:00, na kterou se mimochodem už teď moc těšíme.

Studentská porota SPgŠ Most

 

Detaily ve fotogalerii - úterý 29.9.

Foto: Tomáš Branda