Divadlo Rozmanitostí
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

UCPANEJ SYSTÉM

UCPANEJ SYSTÉM

Hrají: I. Trojan, V. Neužil, M. Krobot, M. Myšička / P. Šimčík, M. Pechlát, J. Plesl,
H. Čermák, M. Hádek, P. Vršek, J. Holcová, K. Melíšková, L. Krobotová


Ucpanej systém získal cenu Alfréda Radoka za nejlepší inscenaci roku 2012.
Ivan Trojan získal cenu Alfréda Radoka 2012 v kategorii mužský herecký výkon za roli Boha.
Ivan Trojan byl za roli Boha nominován na Cenu Thálie.
V poněkud bizarní podobě pokáleného Boha je Ivan Trojan nejen sarkastickým glosátorem všeho dění, ale především dotváří dokonalý obraz vyprázdněného světa. Přispívá tak zásadně k zvýraznění tématu inscenace, která je zábavná i depresivní, kde za smíchem vzápětí mrazí. Stejně jako z metafory lidské společnosti, která už Boha ani nepoznává.
Vyjádření odborné poroty k nominaci I. Trojana na Cenu Thálie.

Uvádí: Dejvické divadlo Praha

Autor: Irvine Welsh
Režie: Michal Vajdička

Proč Bůh sedí na střídačce?
Podle povídek z knihy a scénáře k filmu Irvina Welshe Acid House.
Inscenace Dejvického divadla Ucpanej systém vznikla na základě díla známého skotského spisovatele Irvina Welshe Acid House. V anotaci k českému vydání knihy v roce 2008 se píše:..Jedná se o Welshovu druhou knihou, plnou "obrázků ze společenského života spodiny", v níž autor nezůstává nic dlužen své pověsti; jeho texty opět zkoumají temná zákoutí světa i duše... Vypravěčem je zástupce edinburské ulice, jehož mluva je děsivá, plná vulgarismů, siláckých výroků, slangových obratů, zkomolenin a patvarů, ale rozhodně není fádní a nudná. To proto, že je v ní obsažen humor, sice hodně černý, cynický a brutální, ale jak jinak pravdivě popsat skutečný život, který se taky s nikým nepáře? A pak pravidlo, že žádná povídka neskončí happy endem a že ještě nikdy nebylo tak hrozně, aby nemohlo být ještě hůř.

Vstupné: 590 a 610 Kč

Délka představení: 170 minut včetně pauzy

VZHLEDEM K VELKÉMU POČTU VULGÁRNÍCH SLOV, KTERÁ JSOU NEZBYTNOU SOUČÁSTÍ DIALOGŮ HRY, NENÍ PŘEDSTAVENÍ VHODNÉ PRO DIVÁKY MLADŠÍ 15 LET A DIVÁKY ZVLÁŠTĚ CITLIVÉ NA TENTO ZPŮSOB VYJADŘOVÁNÍ!