Divadlo Rozmanitostí
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

WORKSHOP IMPRODÍLNA

WORKSHOP IMPRODÍLNA

Bára Herucová

koordinátorka Proraptora lektorka improvizátorka a performerka
Bára se narodila v Bratislavě a do Brna ji, v roce 2009, přilákala vysoká škola. Na Masarykově univerzitě studovala Teorie interaktivních médií a Zkušenostně-reflektivní učení.

Kromě toho se v roce 2011 pustila do vlastního projektu Brno hraje na city, v kterém spolu s kamarády vytváří site-specific vzdělávací městské hry. Městským hrám (a nejen jim) se věnovala i jako kreativec v Turistickém informačním centru města Brna. Vytváření herních zážitků ji přivedlo k zkušenostně-reflektivnímu učení (učení pomocí reflexe zážitku). Pracovala jako lektorka multikulturního vzdělávání v brněnské neziskovce Nesehnutí, pracovala v Court of Moravia ? organizaci zaměřené na vzdělávací larpy ( = dramatické hry v roli), vede a připravuje sebezkušenostní zážitkové kurzy (např. v rámci předmětu Instruktorský kurz na ÚPV MU, nebo v rámci Letní akademie Hejbej) a aktivně spolupracuje s dalšími organizacemi a iniciativami. Divadlem se začala zabývat v roce 2014, kdy se stala součástí brněnského improligového týmu TAMTi, ve kterém působí jako herečka-improvizátorka i jako pomocná trenérka dodnes. Od roku 2016 je také projektovou produkční a vedoucí sekce vzdělávacích aktivit a rezidencí v nezávislém profesionálním divadle BuranTeatr v Brně.

Autor: Barbara Herucová

?Přijímej, vnímej, navazuj?

Improdílna je prostorem pro hraní, tvoření i učení. Se zkušenou lektorkou workshopu budeme společně objevovat vaši kreativitu, spontaneitu a schopnost spolupráce. Budeme zkoumat jak rozvíjet cizí i vlastní nápady a jak tvořit scény a postavy z inspirací od spoluhráče, z těla nebo z hlasu. Základy divadelní improvizace a mnohem více.

Workshop proběhne na zkušebně MDM.

Uvádí: Barbara Herucová - Buranteatr Brno
Vstupné: 100 Kč
Délka workshopu: přibližně 4 hodiny
Vhodné od 8 let.