- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Z divadelního zákulisí - červen 2015

První poprázdninovou akcí bude VIII. DIVADELNÍ VINOBRANÍ už 2. září od 15.00. Program včas zveřejníme. Těšíme se na vás!

PRÁZDNINOVÝ PROVOZ A PŘEDPRODEJ VSTUPENEK
Pokladna bude otevřena v těchto dnech:
 7. 7. 2015 – 10.7.2015  -  8.00 – 16.00 hodin
12.8. 2015 – 31.8.2015  -  8.00 – 16.00 hodin

Vstupenky na září a FESTIVAL YOUNG FOR YOUNG jsou již v prodeji! Doporučujeme včasnou rezervaci vstupenek.

Herečky Zita Benešová a Karolína Herzinová nastupují po mateřské dovolené od září opět do stálého angažmá. Dobrá zpráva pro fanoušky - své oblíbené herečky uvidíte častěji!

Pondělní dopolední představení /15. června/ pohádky Princezna se zlatou hvězdou na čele bylo speciální! A to v tom smyslu, že jej pro žáky ZŠ Bílina a mosteckých základních škol zakoupily k Mezinárodnímu dni děti Severočeské doly a.s. Chomutov. Děti pozvala jménem společnosti paní Jaroslava Šťovíčková. Velkorysý dárek děti odměnily bouřlivým potleskem a jásotem. A to doslova.  

SLEVOVÁ AKCE 2 V 1 běží do konce června. Zvýhodněné vstupné - 50 % slevy - tak můžete využít ještě na představení Habaďúra v pondělí 15. června a Postřižiny ve čtvrtek 18. června. Neváhejte.

V úterý 17. června je připravena megapárty s názvem Všechno nejlepší - tak ji nazvali autoři herec Vít Herzina a dramaturg Michal Pětík - hned pro dva naše oslavence!  Své životní jubileum tak "v přímém přenosu" oslaví herečka Eva Klánová a herec Miroslav Středa. Všichni jste srdečně zváni.

Divadlo rozmanitostí stihne do konce prázdnin ještě několik zájezdů! Kromě Divadelního léta v Třebívlicích a hradu Hněvín to bude Flér jarmark v Oblastním muzeu v Mostě v sobotu 13. června. Východočeské divadlo v Pardubicích ožije pohádkou Ať žijí duchové ve středu 17. června a ústecké Divadlo opery a baletu bude o den později hostit Sněhurku a sedm trpaslíků.

Poslední předprázdninová premiéra komedie Lháři čeká na své diváky už v pátek 12. června od 19.30 hodin. Do začátku prázdnin pak zbývá jediná repríza a to ve středu 17. června od 19.00 hodin. Vřele doporučujeme.  

Nákladná rekonstrukce jeviště je naplánována v Městském divadle v Mostě během prázdnin. Vezmeme to pěkně od podlahy!

Řadu OPEN AIR AKCÍ připravujeme rovněž v červnu. Od charitativní akce v Domovech sociálních služeb v Janově, přes Dny magistra Edvarda Kelleyho na Hněvíně, po Divadelní léto v Třebívlicích i v Rychnově nad Kněžnou a Kačeří. Více na úvodní straně.

3. června jsme si užili jubilejní desátý ročník charitativní akce do Domovů sociálních služeb v Janově. Akce s názvem "Dnes hrajeme u vás" přiváží každoročně radost zdejším klientům, personálu i samotným divadelníkům. Letos připravilo Divadlo rozmanitostí Drakokoncert dravé Drakokapely, nechyběla Krušnohorská dudácká muzika, ani Zdeněk DJ Turek se svou strhující diskotékou, soutěže a dárky, hipoterapie apod. 

Divadelní kopačka 2015 má své vítěze! Ve finálovém boji zdolal tým Městského divadla Mladá Boleslav soupeře Městských divadel pražských 3: 0. Naši borci skončili na pěkném šestém místě. Jednoznačně však zvítězili morálně! 

Na měsíc červen připravilo MDM stále oblíbenější SLEVOVOU AKCI 2 V 1! Vřele doporučujeme. Více na úvodní straně.

Blbce k večeři
budou mít v žateckém divadle! Resp. naše činohra zde bude s komedií Blbec k večeři hostovat už 1. června od 19.00. Pojedete- li kolem, máme pro vás tímto ideální tip na pondělní večeři.

Ve stejný den vyjede na zájezd i soubor Divadla rozmanitostí. V ústeckém Divadle opery a baletu představí své Drakopohádky. Stejnou pohádku zahraje ovšem soubor ještě den předtím v neděli 31. května.

Úspěšný počin Divadla rozmanitostí - DIVADELNÍ ČTENÍ - pokračoval dalším dílem v pátek 29. května v 17.00. Umělecký šéf Tomáš Alferi a herečka Tereza Karásková četli žákům II. stupně mostecké ZŠ Z. Matějíčka o starém Mostě. Divadelní čtení doplňují na jevišti živé hudební vstupy, zvědavé dotazy mladých posluchačů a interaktivní přístup všech zúčastněných. Na čtení se zájmem dochází i někteří rodiče a sami si vyžádají další pokračování čtenářského cyklu.