- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Z divadelního zákulisí - duben 2015

Slavnou hru Řidič paní Daisy začal s dvouměsíčním předstihem zkoušet režisér Jakub Korčák. Důvodem je nadměrné množství textu, které čeká na hlavní protagonisty Reginu Razovovou a Stanislava Oubrama. Premiéra je naplánovana na 11. září 2015.

Herec a režisér Jiří Kraus
finišuje se zkoušením pohádky Princezna se zlatou hvězdou na čele. Celkem se jedná o jeho jedenáctou režijní práci pro MDM vč. Divadla rozmanitostí. Výsledek uvidí diváci poprvé na premiéře už v neděli 3. května od 17.00 hodin.    

CD nových písniček
z pohádky Princezna se zlatou hvězdou na čele vyjde ke dni dětí! CD bude slavnostně pokřtěno 11. června po představení pohádky samotným filmovým princem Radovanem JOSEFEM ZÍMOU!!!

Nejnáročnější kostýmy za posledních deset let bude mít pohádka Princezna se zlatou hvězdou na čele. V těchto dnes se šicí stroje v naší krejčovně skoro nezastaví. Šije se zde totiž přes padesát výpravných pohádkových kostýmů! Podrobnosti už brzy...

Velký úspěch a ovace ve stoje sklidili účinkující inscenace Přelet nad kukaččím hnízdem na čtvrtečním zájezdu 9. dubna v Městském divadle v Mladé Boleslavi! Přímo na místě dokonce padla nabídka na další možné hostování skvělého "Přeletu". Vůbec se nedivíme!

Hned dvojité představení stihne Veronika Týcová ve středu 15. dubna na zájezdě v Ostrově nad Ohří. Inscenaci Droga?! odehraje ve zdejší kinokavárně v 9. a v 11.00 hodin.

V květnu se chystáme zveřejnit program 5. ročníku FESTIVALU YOUNG FOR YOUNG, na kterém se momentálně pilně pracuje. Divadelní maraton mladých divadel proběhne od 30.9. - 3.10.2015 a určitě se máte na co těšit.

Už v pátek 10. dubna v 19.00 hodin
uvede MDM DERNIÉRU bláznivé komedie TŘI V TOM. Vřele doporučujeme.

Na květen
je připravena další DERNIÉRA.
25. května uvidíte naposledy retromuzikál s živou kapelou Hvězda na vrbě! Kromě téměř celé činohry uvidíte na jevišti i kapelu pod vedením Františka Krtičky. A možná přijde i Jim Morrison... Vřele doporučujeme.

Herec Otto Liška
letos oslaví s kapelou Krušnohorská dudácká kapela 10 let své existence! Oslava bude probíhat na jevišti MDM předběžně 13. prosince v podobě koncertu a křtu prvního vánočního CD! 

Herec a režisér Jiří Kraus
začal zkoušet novou výpravnou pohádku Princezna se zlatou hvězdou na čele. Premiéra je na Velké scéně ohlášena na neděli 3. května od 17.00 hodin. A je na co se těšit! Pohádka bude plná písniček a tanečních čísel. Texty písní právě skládá Vít Herzina, pohybovou spolupráci si poprvé vyzkouší Lilian S. Fischerová. Kromě toho se stihne stát i princeznou Ladou!

SENIORPASY s mnoha výhodnými slevami pro diváky starší 55 let připravuje MDM zhruba od poloviny dubna. Budeme vás včas informovat.

Naše milá nápovědka Petra Kasalová se na čas rozloučí s divadlem. A to i přesto, nebo právě proto, že jí život nabídl jednu z nejkrásnějších rolí! Petra se totiž za několik měsíců stane podruhé maminkou. Blahopřejeme a držíme palce!

Herečka Veronika Valešová, se vrací ke svému dívčímu jménu - Týcová. Nám se líbí!

Michal Pešek finišuje s přípravami na další ročník sportovně - společenské akce DIVADELNÍ KOPAČKA 2015. Líté boje letos vypuknou opět na hřišti Baníku Souš poslední květnovou neděli. Soupisku a další podrobnosti už brzy zveřejníme.

DIVADLO BUDE SVÍTIT MODŘE!
Už ve čtvrtek 2. dubna
se Městské divadlo v Mostě připojí k celostátní akci na podoru nemocných autismem - Česko svítí modře. Podpořit akci můžete od 19.00 návštěvou komedie Postřižiny. Více na úvodní straně.

POZOR - FOTOGRAFOVÁNÍ NA JEVIŠTI!

V pátek 3. dubna v 17.00 hodin uvádí MDM známou pohádku HRÁTKY S ČERTEM. Po pohádce budou mít děti, ale i jejich rodiče jedinečnou možnost vyfotit se přímo na jevišti s účinkujícími. Přineste si fotoaparáty, mobily i kamery a hurá nejen na čerty!

Současně při této příležitosti VYHLAŠUJEME ČERTOVSKOU SOUTĚŽ!
Každý dětský divák, který přinese obrázek čerta / formát  A4 se jménem a kontaktem na zadní straně stačí odevzdat v pokladně divadla /, bude zařazen do soutěže! Autoři tří nejlepších vítězných kreseb získají vstupenky pro dvě osoby na novou výpravnou pohádku Princezna se zlatou hvězdou na čele! Vítěze vyhlásíme 10. dubna.

Doporučujeme včasnou rezervaci vstupenek.

McMurphy pojede do Mladé Boleslavi!
Jinak řečeno - s inscenací roku 2013 Přelet nad kukaččím hnízdem vycestuje 9. dubna činohra MDM na zájezd do zdejšího Městského divadla. Pro McMurphyho neboli Aleše Petráše půjde o hraní víceméně doma. V mladoboleslavském divadle je totiž v angažmá!