- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Z divadelního zákulisí - leden 2015

Sedmý díl v pořadí novodobé historie pořadu herečky Reginy Razovové – Klevetění II je přípraven v pátek 23. února od 18.00 na Scéně pod točnou Městského divadla v Mostě.  Ta je již třetí domovskou scénou Klevetění, které Regina Razovová uváděla nejprve v Divadle pod koulí v mosteckém Repre, po té se pořad přestěhoval do Kavárny Admirál. V první éře herečka a autorka vyzpovídala na čtyřicet hostů! Po téměř dvanáctileté pauze dostala naštěstí chuť na pokračování a vzniklo Klevetění II. Své pozvané hosty do poslední chvíle tají, proto je pro diváky pořad jedno velké překvapení. Jak dopadlo to páteční, vás budeme informovat.

V plném proudu jsou zkoušky na první premiéru letošního roku slavnou komedii Postřižiny. Režisér Petr Svojtka piluje s každým účinkujícím každý pohyb, každé gesto, výraz i krok. Projdete- li se v dobách zkoušení vstupní halou, slyšíte práci na jevišti vždycky. V těchto dnech je ale nejvíc slyšet strýček Pepin... v podání Jiřího Krause. Premiéra je naplánována na pátek 13. února.

Těsně před premiérou komedie Postřižiny bude slavnostně vyhlášena Anketa Cena Diváka 2014. Hlasovat můžete do 10. února. Anketní lístky si můžete vyzvednout přímo v pokladně divadle, nebo můžete hlasovat on - line na úvodní straně. 

Každá inscenace se vyvíjí. Některá září dlouho, do "zralého" věku padesáti repríz a více, jiné je určen kratší osud. Osmnáctiny oslaví slavná inscenace Přelet nad kukaččím hnízdem - resp. 18. repríza je naplánována na úterý 20. ledna. Náš "Přelet" je slavný i na domácí půdě, protože inscenace získala absolutně největší počet hlasů v loňské anketě Cena diváka a bodovala ve všech kategoriích - nejen jako inscenace roku!
Zita Benešová získala za roli sestry Ratchedové Cenu diváka pro nejlepší ženský herecký výkon a Aleš Petráš jako McMurhpy bodoval v kategorii nejlepší mužský herecký výkon roku. Vřele doporučujeme.
A jestli začne náčelník Bromden mluvit, nebo ne, neprozradíme...   

Novou podobu bude mít v letošním roce magazín Divadelní mosty. Jak prozradil Vít Herzina v posledním prosincovém čísle - připravuje se nový obsah i kabát magazínu, který již nebude vycházet jako měsíčník, ale jako "příležitostník" - resp. ke každé premiéře. V únoru se tedy můžete těšit na první nové vydání!

Nejvytíženějším mosteckým hercem ve filmu a v televizi se v loňském roce stal Bohuslav Patzelt! Po účinkování v třinácti dílech seriálu Cesty domů, si do své filmografie mohl připsat hned tři celovečerní filmy francouzské produkce. "Poznal jsem jaké to je, cítit se jako hvězda," přiznal Bohuslav Patzelt a prozradil proč. Měl totiž svou vlastní šatnu, maskérku i asistenta překladatele! Právě má roztočený další, tentokrát český celovečerní film, o kterém ale zatím nesmí příliš mluvit.. Tak se necháme překvapit.  

Třicet let uběhne v letošním roce od otevření nové budovy Městského divadla v Mostě, čtyřicet let od zahájení přesunu děkanského kostela. Podzimní oslavy, které se prolínají s termínem festivalu Young for young, se jeho programu určitě významně dotknou. Těšit se můžete na happening a další překvapení..

Naproti tomu životní jubilea letos oslaví téměř polovina našeho souboru! Kulatiny slaví Karolína Herzinová, Lukáš Rous, Michaela Krausová, Jiří Kraus, Jana Pin, Regina Razovová, Jiří Domkář, Miroslav Středa, nebo herečka Eva Klánová. Půlkulatiny čekají na Bohuslava Patzelta, nebo Jakuba Dostála a výtvarnici Romanu Tůmovou.

Od začátku ledna je ve II. foyer MDM k vidění výstava Ladislava Šeinera s názvem DIVADELNÍ FOTOGRAFIE.
Výstava představuje výběr fotografií ze všech inscenací uvedených v loňském roce a potrvá do 28. února 2015.

Pozor výstava - město Litvínov vás zve na výstavu Loutky z depositáře Divadla rozmanitostí. Výstava začíná 15. ledna v 18.00 v galerii Radniční sklípek. OTEVŘENO: Út – Pá: 9 – 12.00, 12.30 – 17.00 hodin,  So: 10 – 12.00, 12.30 - 17.00 hodin. Vřele doporučujeme. Výstava potrvá do 7. března.

Hned na čtyři zájezdy se v lednu vypravily obě naše scény - MDM i DR. Komedii Blbec k večeři jsme představili v divadle ve Slaném ve čtvrtek 15. ledna, v neděli 18. ledna pohádku O šípkové Růžence v ústeckém Severočeském divadle opery a baletu. Divadlo rozmanitostí hostovalo v pražském Divadle bez zábradlí také v neděli 18. ledna s pohádkou Ať žijí duchové, o týden později 25. ledna přivezlo až do Vrchlabí Pejska a kočičku.   

Rozloučení s aktivní kariérou uspořádal herec Miroslav Středa. Poslední den minulého roku po derniéře muzikálu Noc na Karlštějně poděkoval z jeviště všem divákům i vedení divadla za přízeň a důvěru. Mosteckou scénu neopouští nadobro, jen se rozhodl přijímat menší herecké příležitosti.

Připomínáme stále výhodný nákup Předplatného 2015! Více ve stejnojmenné rubrice.

Vítáme všechny naše diváky v roce 2015! První změnou v letošním roce je změna ve vedení našeho divadla - ve funkci jednatele se k nám vrací PhDr. Václav Hofmann. Dalším jednatelem je primátor města Mostu Mgr.Jan Paparega. S divadlem se naopak ve funkci jednatele rozloučil Ing. Luboš Pitín.