- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Z divadelního zákulisí - únor 2015

BŘEZNOVÉ DERNIÉRY
Hned tři derniéry jsou připraveny na měsíc březen. V úterý 3. března je naposledy k vidění hudební fraška plná moderního tance PLATIT SE NEBUDE od 19.00 hodin. Poslední možnost vidět slavnou Shakespearovu KOMEDII OMYLŮ máte v pondělí 9. března také od 19.00 hodin. Obě komediální představení vřele doporučujeme!

Derniéra čeká také pohádku O ŠÍPKOVÉ RŮŽENCE. Dopolední představení pro školy je naplánováno na čtvrtek 5. března v 10.00 hodin

I v roce 2015 pokračuje spolupráce Městského divadla v Mostě s mediálními partnery, kterými jsou Gama Radio, TV Alfa, TV Dakr, TV Regio, e- mostecko, Mostecký deník, se společnostmi Archa-Most, KMJ TRADE ( GATE) a nově  jsme se zapojili do věrnostního programu OC CENTRAL v Mostě.

Cvikr z bílého zlata bude nosit v komedii Postřižiny Stanislav Oubram. Speciální obroučky a skla věnovala brněnská firma Cvikr.

Zabijačkové menu nabídne ve čtvrtek 12. února - den před premiérou komedie Postřižiny, divadelní klub. Chybět nebudou jelítka, jitrnice, gulášek... Mňam. 

V neděli 15. února vycestují duchové Divadla rozmanitostí, tedy spíše celá pohádka Ať žijí duchové na zájezd do pražského Divadla bez zábradlí. Duchové ožijí ve 14.00 hodin.

Do 10. února mají diváci možnost hlasovat v anketě Cena diváka 2014. O nejlepší herečku, herce a inscenaci loňského roku se hlasuje pomocí anketních lístků, které jsou k dispozici v pokladně divadla, nebo on line na úvodní straně. Tři vylosovaní hlasující diváci také neodejdou s prázdnou. Čekají na ně zajímavé ceny!  

Přípravy na druhou premiéru letošního roku - komedii Habaďúra začínají ve středu 4. února. Na tzv. Předávací poradě se poprvé představí vize představení, o které jedná režisér  - v tomto případě Milan Schejbal s výtvarnicí Kateřinou Baranowskou, se šéfem malírny a techniky a vedením divadla. 

Přes 120 Dárkových poukazů si vybrali naši diváci v loňském roce. Nejvíce kupovali poukazy za 250 Kč, ale pozadu nezůstali ani poukazy za 350 a 600 Kč. Poukazy lze koupit samozřejmě i letos a platí vždy po dobu jednoho roku.

Až 15 exkurzí ročně proběhne v Městském divadle v Mostě. O prohlídku zákulisí mají zájem základní i střední školy, stejně jako učiliště z celého Mostecka.

Přípravy na první premiéru Divadla rozmanitostí v letošním roce - Drakopohádky - vrcholí. V režii se zde poprvé představí mnohokrát oceněný Jiří Jelínek. Premiéra Drakopohádek je připravena na sobotu 7. února od 17.00 hodin.  

Součástí výstavy loutek Divadla rozmanitostí v Galerii Radniční sklípek je i výtvarná dílna Jitky Rakové a Vlasty Brože, která proběhne 4. března od 15.00 hodin. Zájemci tak uvidí vznik loutky od úplného počátku až po finální podobu. Samotná výstava potrvá do 7. března.

Další zájezd činohry Městského divadla v Mostě je naplánovaný na neděli 22. února od 15.00 hodin. Tentokrát vyjede "za hranice" města pohádka O šípkové Růžence do divadla ve Slaném.