- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Z divadelního zákulisí - září 2015

POZOR - PŘEDPLATNÉ 2016 OD ŘÍJNA V PRODEJI!
Letos jsou připraveny hned dvě nové divácké skupiny za velmi výhodné ceny. Plán premiér i přehled předplatitelských skupin na příští rok zveřejníme na konci září.

První divadelní lampionový průvod v historii Městského divadla v Mostě se vydá ulicemi města už v pondělí 28. září v 18.30. Celý program najdete na úvodní straně.

V sobotu 26. září oslavil herec a režisér Jiří Kraus krásné 40. narozeniny. Blahopřejeme!

Noc divadel je letos naplánována na 21. listopadu. Noční program našeho divadla už brzy zveřejníme. I letos se Noci divadel zúčastní přes 100 divadel z celé ČR.

Chystaná premiéra muzikálu Balada pro banditu bude rekordně napěchovaná hudbou. Režisér Pavel Ondruch počítá s více jak čtyřicítkou hudebních tracků!

Herečka Regina Razovová oslaví 18. října významné životní jubileum. Slavit bude mimo jiné prací, protože v předvečer svých kulatých narozenin se v repríze představí ve své zatím poslední a výjimečné roli v poetické komedii Řidič paní Daisy. Už teď předem blahopřejeme a přejeme hodně zdravíčka a spoustu dalších krásných rolí.

Bývalý dlouholetý dramaturg Městského divadla v Mostě Vlastimil Novák oslavil 7. září rovněž významné životní jubileum. K 70. narozeninám blahopřejeme a přejeme všechno nejlepší a hooodně zdravíčka!

Pozor změna - dovozové představení libereckého divadla Šťovík, pečené brambory budeme 23. září z technických důvodů uvádět místo Velké scény na Komorní scéně. Děkujeme za pochopení.

Dramaturgický plán na rok 2016 zveřejníme v nejbližších dnech. Už teď ale prozradíme, že vás čeká sedm premiér!

Festival Young for young 2015 se kvapem blíží. Sledujte aktuální informace na našem facebooku a soutěžte s námi. Soutěžíme ale i na našem webu. A protože MDM letos slaví 30 let existence nové divadelní budovy, soutěžíme hned o 30 vstupenek!

Ing. arch. Ivo Klimeš osobně zahájí svou putovní výstavu Architektura a divadlo poslední den festivalu. Unikátní fotodokumentaci a informace o stavbě našeho divadla odhalí v sobotu 3. října v 17.30 v Galerii foyer.

Režisér Jakub Korčák finišuje s celým inscenačním týmem na dokončení finální podoby slavného titulu Řidič paní Daisy. Na minimalistické scéně Petra Kastnera se objeví i videoprojekce Martina Studeckého.

Už brzy vám představíme nové tváře naší činohry. Posilou jsou od září hned tři mladí muži - Matyáš Procházka, William Valerián a Jakub Koudela.

Právě v těchto dnech probíhá souběžné zkoušení hned dvou nových titulů. Na zkušebně a Velké scéně se střídají účinkující muzikálu Balada pro banditu i slavné hry Řidič paní Daisy. Ta bude mít na Komorní scéně premiéru v režii Jakuba Korčáka už v pátek 11. září v 19.30 hodin. Známý muzikál pod taktovkou režiséra Pavla Ondrucha na Velké scéně o čtrnáct dní později 25. září rovněž od 19.30.

Vstupenky za polovinu? Ano! Mimořádnou jednorázovou slevovou Akci 2 v 1 jsme pro vás připravili na září - týká se komedie Postřižiny a muzikálu Golem. Více na titulní straně. Neváhejte! Akce se nemusí dlouho opakovat...

Druhá polovina divadelní sezony 2015 právě začala. Oficiálně ji společně s vámi zahájíme na VIII. Divadelním vinobraní ve středu 2. září před divadlem. Od  15.00 hodin vás čeká nejen pestrý program, ale také dobroty, ženy, muži, víno, zpěv!
Těšíme se na vás. Za deště v foyer.

Právě si prohlížíte naše nové webové stránky! Během parného léta je piloval náš webmaster Standa Pecho. Tak ať se vám líbí. Díky Stando.

 

foto