ročník 2015 / 1. číslo
Vážení čtenáři.
Vítejte na stránkách našeho magazínu, tentokrát v novém kabátě a s novým obsahem.
Když jsme se v minulém roce loučili, nastínil jsem mimo jiné také směr, jakým by se měly Divadelní mosty do budoucna ubírat. A právě v tomto čísle si Vám dovolujeme naservírovat náš první skromný pokus.
První inscenací mosteckého divadla v letošním roce jsou Postřižiny Bohumila Hrabala v režii Petra Svojtky. O něm se mnohé dozvíte v rubrice REŽISÉR. Najdete v ní rozhovor, který s Petrem udělala Ivana Bonaventurová a také si můžete připomenout inscenace, které v našem divadle v minulosti režíroval. Jak o Petrovi mluví herci našeho divadla? I to se můžete v této rubrice dozvědět.
Ke každé inscenaci neodmyslitelně také patří její DRAMATURG a právě ve své rubrice Vám předá nějaká ta moudra o hře, přiblíží Vám autora a rozhovoří se o důvodech, proč pro naše divadlo vybral právě tuto hru. Jiří Janků je však nejen dramaturgem, ale i dramatikem a tak se dozvíte také něco o dramatizaci Postřižin, které je společně s Petrem Svojtkou autorem.
Rubriku starých Mostů "Na kafíčku", ve které jsme pro Vás vyzpovídali nějakou zajímavou osobnost našeho divadla nahradila rubrika s prozaickým názvem ROZHOVOR. Ten je tentokrát s Jiřím Krausem, který v Postřižinách představuje takřka kultovní postavu strýce Pepina. Budeme si povídat samozřejmě nejen o něm.
Ti, kteří sledovali naše články "Krok za krokem", ví o vzniku inscenace téměř všechno. Nejen pro ně chceme volně navázat v rubrice ZE ZÁKULISÍ, kde s pomocí především fotografií nahlédnete do příprav nejnovější premiéry. Jistě to nebude až tak podrobné a zevrubné, jako náš zábavně-naučný seriál, ale vezmeme Vás sebou na zkoušky, občas do šaten, zkrátka do zákulisí... Kdo se rád dívá do té naší pomyslné divadelní kuchyně, je to rubrika pro něj jako stvořená.
Pokaždé v úterý generálkového týdne přichází do divadla fotograf nafotit celou hlavní zkoušku. Díky digitální éře se naštěstí už nešetří materiálem a fotograf prakticky zaznamená celou inscenaci, pěkně snímek po snímku. A díky tomu máme rubriku V KOSTCE, ve které si můžete hezky celou inscenaci prohlédnout. POZOR! Ti, kteří se chystají na inscenaci do divadla a chtějí se nechat překvapit,  ti ať tuto rubriku samozřejmě vynechají!
A na závěr Vám nabídneme pár ZAJÍMAVOSTÍ k nové inscenaci. Tentokrát ukázku z Hrabalova díla, prvoplánové, leč zábavné srovnání s filmem a pár perliček ze zákulisí.
Nezbývá než poděkovat za přízeň, kterou nám zachováváte a snad se vám budou Divadelní mosty líbit alespoň tak, jako doposud. Neváhejte nám napsat VZKAZ, budeme se těšit a budeme rádi. Dobrou chuť.
Vítek Herzina, herec