- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

ROZHOVORY PONTE REPORTS

Vít Herzina, herec - rozhovor 10. 4. 2024

Ano, opravdu nepřepočítali jsme se 1 + 1 = 3 – to je nová komedie mosteckého divadla. Hlavní roli zde hraje Vít Herzina. Obyčejný taxikář má dvě manželky a o situační humor nebude nouze. Mimochodem, jednou z manželek Vítka je žena Karolína Herzinová. Jaké to je hrát s vlastní ženou? Dozvíte se, kdo hru napsal, kdo dále ve hře hraje a kdy bude premiéra? Také Vám prozradíme, co Vítek rád pije? To vše v rozhovoru v Ponte Reports.

 

 

Július Kubaščík, herec - rozhovor 21.2. 2024

Především Mostečané mohou mého dnešního hosta znát z Divadla rozmanitostí a to i přesto, že vystudoval činohru. Alternativní a loutková scéna mu ale přirostla k srdci a vnímá ji, jako rozšíření obzorů a součást herecké cesty. Činohra je přesto jeho srdci nejbližší, a protože aktuálně zkouší roli Bohumila Hrabala, respektive vypravěče v inscenaci Krasosmutnění, je maximálně šťastný. Právě na premiéru Krasosmutnění, která proběhne v Městském divadle v Mostě v pátek 23. února, vás dnešní host Ponte reports pozve.

 

 

Mikoláš Tyc, režisér - rozhovor 11.12. 2023

Městské divadlo v Mostě v pátek 15. prosince od 19:30 uvede poslední premiéru letošního roku, Můj romantický příběh. Pro režiséra této romantické komedie Mikoláše Tyce jde zároveň o premiéru na mosteckých prknech a na místní publikum je zvědavý a těší se na něj. Byť v Mostě režíruje poprvé, za sebou toho má spousty a jako režisér zanechal svůj podpis v divadlech napříč republikou, zkušenosti sbíral i v zahraničí a dokonce koketoval i s herectvím. Na totálně romantický příběh vás v dnešním rozhovoru v Ponte Reports pozve můj dnešní host a zároveň vás tak trochu nechá nahlédnout do svého soukromí.


 

 

 

Zita Benešová, herečka - rozhovor 4.12. 2023

 

Patří mezi nejoblíbenější herečky mosteckého divadelního souboru. Několikrát získala Cenu diváka a to jak za komediální, tak i dramatické role. Ráda vzpomíná na své začátky v mosteckém divadle, kdy byla obklopena skutečnými divadelními bardy. Mostecký soubor si pochvaluje dodnes a možná i právě proto je v MDM již dlouhých 21 let. Za pár dní ji mostecký divák uvidí v premiéře bláznivé komedie Mesiáš. Co pro ni ona zmiňovaná ocenění znamenají? Jak vnímá milostné role se svým manželem na jevišti a jakou divadelní disciplínu by ráda zkusila? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte Reports.

 

Jiří Rumpík, umělecký šéf, herec - rozhovor 20. 9. 2023

 

Po prázdninách, kdy herecký ansábl mosteckého divadla relaxoval, se sešel opět v plné síle na prknech, která znamenají svět, aby začal zkoušet na první poprázdninovou premiéru, kterou je známé dílo Antoine de Saint-Exupéryho, Malý princ. To ale není zdaleka jediné, co se v divadle děje. 6. září proběhlo oblíbené Divadelní vinobraní, diváci se dále mohou těšit na tradiční festival Young for Young, oblíbenou Noc divadel a do konce roku i na další premiéry. Jaké akce a inscenace Městské divadlo Most pro své příznivce ještě chystá, se dozvíte v dnešním rozhovoru.

 

 

Eliška Matzkeová, herečka - rozhovor 14.6. 2023

Je usměvavá, krásná, v pohodě, sympatická, prostě herečka, jak má být. Jako malá chtěla být herečkou, ale rodiče jí řekli, ať vystuduje něco normálního. Přesto divadlo je její srdeční záležitostí. Nyní hraje v mosteckém divadle a zkouší roli Mercedes. Ale prošla i rozhlasem, učila na ZUŠCE a má Burdu – to je její přítel. Chystá se nějaká filmová role? Jak se jí líbí v Mostě? Kde se vidí za deset let? To se dozvíte v rozhovoru s Eliškou Matzkeovou v Ponte Reports.

 

Veronika Týcová, herečka - rozhovor 25.4. 2023

Své herecké začátky má dnešní hostka prožila v Rádobydivadle Klapý. Vystudovala DAMU pod vedením herecké ikony Borise Rössnera a ihned poté zakotvila v Městském divadle v Mostě, kterému je věrná dodnes. Je vnímána jako talentovaná a všestranná herečka, přesto má jisté role raději. Které to jsou? Jaký byl Boris Rössner pedagog a člověk? V jakých divadelních inscenacích jsme ji mohli vidět? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports a v pátek 28. 4. od 19:30 si v MDM nenechte ujít premiéru kultovní komedie Pane, vy jste vdova!

 

Ján Burda, herec - rozhovor 24.2. 2023

Slovenský herec Ján Burda to do Mostu vzal přes Vyšší odbornou školu v Praze a Horácké divadlo v Jihlavě, kde patřil mezi velmi obsazované a především oblíbené herce. Byl také nominován na Cenu Thálie za roli Doriana Graye a přiznal, že právě přímý kontakt s lidmi a okamžitá zpětná vazba jsou pro něj důležité. Zkušenosti má ale také s filmem a seriály, především kriminálními. Kde všude Ján Burda zanechal svou hereckou stopu? V jakém novém seriálu bude bzučet a píchat? Jaká role je jeho vysněná?




Lenka Krestová, produkční - rozhovor 18.11. 2022

S Nocí divadel se můžeme v České republice setkávat od roku 2013. V sobotu 19. listopadu je na programu již 10., jubilejní ročník akce, která si hned po jejím odstartování získala celou řadu příznivců, kterých ročník od ročníku přibývá. Městské divadlo v Mostě je pravidelným účastníkem Noci divadel a nejinak je tomu i letos, kdy se opět mohou návštěvníci těšit na prohlídku divadelních prostor, kam se běžný smrtelník nedostane, ale také na komediální zpracování jednoho z fejetonů Karla Čapka Jak se dělá divadlo. Nejen o Noci divadel bude dnešní Ponte reports.





Filip Nuckolls, režisér - rozhovor 27.9. 2022

Režisér Filip Nuckolls svůj podpis zanechal v mosteckém divadle již pod inscenacemi Teror, Světáci a Společenstvo vlastníků. Mostecké divadlo pojal za domácí. Aktuálně za nemocného Zbyňka Srbu převzal režírování „svatební“ komedie Sen noci svatojánské a prý na diváka čeká velká show. Nejen se Shakespearem, ale dokonce i s touto komedií se jako režisér setkal již několikrát, přesto je každá pod jeho taktovkou jiná. Jaký vztah má k Shakespearovi? Jaký je původ jeho příjmení a co dalšího má v Mostě v plánu?

 

Tadeáš Horehleď, herec - rozhovor 5.9. 2022

Patří mezi stálice souboru Městského divadla v Mostě. Tam kde jiní končí, tak on začínal. V brněnském Národním divadle, Městském divadle Brno či ve Slováckém divadle. Hraje a zpívá také v Divadle Broadway. V rámci Erasmu na rok vycestoval na studia do Španělska a každému by to doporučil. Aktuálně zkouší s mosteckým souborem inscenaci Sen noci svatojánské a chystá se na moderování Divadelního vinobraní. Jaké bylo studium ve městě Murcia? Má raději muzikál, nebo činohru a jaké role ho baví?


 

Jan Beneš, herec - rozhovor 6.6. 2022

Vystudoval činoherní herectví na DAMU - Divadelní fakulta AMU a první angažmá ho zavedlo do Východočeské divadlo Pardubice, kde byl ale nešťastný a dodnes nechápe, co tam vlastně dělal. Vyhlédl si tedy pár divadel a jedno z nich bylo Městské divadlo v Mostě, kam šel na pár let a nakonec tady kroutí již 21 sezonu. Čím ho mostecké divadlo nadchlo? Z jaké role je absolutně nadšený a jaké to je, hrát na jevišti milostné scény se svou manželkou?

 

Vítězslav Větrovec, režisér - rozhovor 3.6. 2022

Patří mezi přední osobnosti českého pouličního divadla, ale zásadně s tímto tvrzením nesouhlasí. Měl by.
Založil divadlo KočéBR, s jehož inscenacemi kočoval po vsích nejen na Českomoravské vrchovině, ale také v zahraničí. V Jihočeském kraji uváděl inscenace inspirované pamětí místa a regionu a aktuálně se vrátil do rodného Statutární město Most, kde s Divadlo rozmanitostí zkoušel klasický příběh světové literatury DON QUIJOTE. Zítra (sobota 4. 6. 2022) se od 17 hodin koná v Oblastní muzeum a galerie v Mostě premiéra, na kterou jste všichni srdečně zváni. Více se dozvíte v dnešním Ponte reports.

 

Martin Vokoun, režisér - rozhovor 23.5. 2022

Říká se o něm, že je ženský režisér, a že rozumí ženské duši. Po škole začínal jako kmenový režisér
v Divadle J. K. Tyla v Plzni, poté se vydal na „volnou nohu“ a spolupracoval s mnoha pražskými i mimopražskými scénami. Např. s Divadlem Na Fidlovačce, Komorní činohrou v Praze a v neposlední řadě s Městským divadlem v Mostě, kde aktuálně dokončuje přípravy na komedii Jakeovy ženy. Pro mosteckého diváka není žádným nováčkem a stejně tak pro mého hosta není neznámý mostecký divák. Poslechněte si příjemný divadelní rozhovor s Martinem Vokounem v hlavní roli.

 

Lukáš Kofroň, herec - rozhovor 14.4. 2022

Patří mezi nejmladší stálé členy souboru Městského divadla v Mostě. Vystudoval hereckou konzervatoř v Praze, s Černým divadlem Jiřího Srnce projel jižní Ameriku a zkušenosti má i s muzikálem. Vidět jsme ho rovněž mohli v několika televizních seriálech, jako je Ohnivé kuře, Vyprávěj, Modrý kód nebo třeba Slunečná. Jaký je rozdíl mezi televizním a divadelním herectvím? Jaké role má nejraději a jaká je ta jeho vysněná?

 

 

Vít Herzina, herec - rozhovor 23.3. 2022

Velký mostecký patriot. Na JAMU měl jasno, chtěl do mosteckého divadla a v Mostě působí již 22 let. Nechce říct, jestli má raději komedie nebo dramata. Kromě herectví se věnuje textařině a také napsal pár básniček. Jednu nám na konci rozhovoru zarecituje. A pozor, je to také bývalý programátor. Jaké je manželství s herečkou? Kdo doma myje okna? O čem je nová hra Cizinec? I to se dozvíte v rozhovoru s Vítkem Herzinou.

 

 

Petr Svojtka, režisér - rozhovor 3.2. 2022

Pochází z rodiny několika generací divadelníků. Že chce dělat divadlo, věděl už ve čtyřech letech, ale maminka, slavná herečka Kateřina Macháčková měla o synkově budoucnosti jinou představu. Nakonec si divadlo prosadil a dneska patří mezi respektované a vyhledávané režiséry. Aktuálně s mosteckým souborem zkouší inscenaci Kati, jejíž příběh se odehrává v 60. letech minulého století v Anglii, v době zrušení trestu smrti.

 

 

 

Hana Marvanová, režisérka, dramaturgyně - rozhovor 10.1. 2022

Kolem divadla se motala od malička. Chodila na dramaťák a chtěla být herečkou. Po maminčině upřímné kritice si uvědomila, že možná bude lepší, když od hereckých ambicí upustí a zkusí režii. Vyšlo to a v současné době jako absolventka JAMU režíruje nejen v mosteckých divadlech, ale také v dalších divadlech napříč republikou. Jaké divadlo je její srdeční záležitostí? Je těžší režírovat přátele, nebo neznámé herce a je rozdíl v pojetí činoherního a alternativního divadla?

 

 

Vlastimil Novák, spisovatel, dramaturg - rozhovor 20.12. 2021

Zatím poslední vzpomínkou na starý Most je kniha autorů Vlastimila Nováka a bývalého policisty Antonína Nachtmana s názvem „Policisté od Mlýnského náhonu“. Čtenářům je starý Most přiblížen z pohledu policisty, který vyšetřuje čtyři kriminální případy. Jsou pravdivé, nebo smyšlené? Do kterého období ze starého Mostu nás kniha zavede? Nejen to se dozvíte v dnešním Ponte reports. Knihu lze pořídit v Knihkupectví Dobrovský v Mostě a v Litvínově a v Městském divadle v Mostě.

 

 

Roman Meluzín, muzikálový režisér - rozhovor 19.11. 2021

Režíroval televizní pořady, televizní filmy, dabing i divadelní inscenace. Významnou etapu v jeho životě ale sehrál i muzikál, když mimo jiné 16 let působil jako šéf souboru divadla J. K. Tyla v Plzni. V Mostě je podepsán pod úspěšným muzikálem Funny Girl. Co všechno musí umět muzikálový herec i muzikálový režisér? Jak se pozná dobrá muzikálová píseň a jaký nový muzikál leží našemu dnešnímu hostovi v žaludku?

 

 

Marcel Rošetzký, herec - rozhovor 18.10. 2021

Narodil se na Slovensku, dokáže plynule přejít z češtiny do slovenštiny, ale na roli ve slovenském filmu či seriálu stále čeká. Celou řadu zajímavých rolí odehrál v kladenském divadle, v divadle Na Jezerce, v divadle Rokoko či ABC a již několik let působí v Městském divadle v Mostě, kde mimojiné exceluje v roli Bertieho, vévody z Yorku v inscenaci Králova řeč. Jaký žánr mu je nejbližší a proč? Jak dlouho žije s jednotlivými postavami a jakou roli hraje již 19 let?

 

Michaela Krausová, herečka - rozhovor 16.9. 2021

Tak tento rozhovor musíte vidět. Probereme role, divadlo, kozy i ovce. Oblíbenou manželskou hereckou dvojici z mosteckého divadla poznáme trochu jinak. Jak to vše začalo? Kde se seznámili? Kdo koho sbalil? Poznejte s námi jak veselý a krušný život je v Krušných horách. A jak veselo je v mosteckém divadle.

 

Michal Pětík, dramaturg činohry MDM - rozhovor 11.6. 2021

Divadelní dramaturg je nedílnou součástí divadelního souboru. Podílí se na výběru inscenací i na jejich zpracování. Co všechno je ještě náplní jeho práce? V plném proudu už je Divadelní léto na Hněvíně, kde je právě dneska na programu premiéra adaptace slavného dobrodružného románu D´ARTAGNAN. Jaký byl šermířský trénink a co všechno můžeme ještě během léta na Hněvíně vidět?

 

Ponte reports SPECIÁL: VITAMÍN D ANEB DIVADLA SPOLU! 3.5.2021

Divadelníci z nejrůznějších koutů republiky se spojili v unikátním projektu. Zástupci třinácti divadel od Chebu po Ostravu, včetně Mostu vymysleli společnou kreativní výzvu, v rámci které každý zúčastněný soubor během pouhých 72 hodin vytvoří a natočí inscenaci na společné téma. V dnešním Ponte reports speciál vás necháme nahlédnout pod pokličku příprav mosteckého souboru. Výsledky pak budou odvysílány 9. května 2021 v 18:00 v mimořádném přímém přenosu z Divadla F. X. Šaldy v Liberci na YouTube kanálu Vitamín D.

 

Regina Razovová, herečka - rozhovor 8.3. 2021

Regina Razovová strávila v mosteckém divadle přes 58 let, prošla všemi budovami, ve kterých mostecké divadlo působilo, ať ve starém nebo v novém Mostě. Kdo ji k divadlu přivedl, jaké byly její životní role, jak se jí pracovalo s takovými osobnostmi, jako byl Zdeněk Buchvaldek, Lubomír Poživil nebo Libuše Havelková?

 

Markéta Hausnerová, herečka - rozhovor 27.1. 2021

Od 7 let chtěla být herečkou a šla si za svým snem. V první koronavirové vlně pomáhala zdravotním sestrám v nemocnici. V současnosti zkouší v mosteckém divadle výjimečné představení o online komunikaci Dobrý proti severáku. Co se nyní děje v divadle a na jaká nová představení se může divák těšit, se dozvíte v dnešním rozhovoru.

 

Karolína Herzinová, herečka - rozhovor 21.12. 2021

Jako každá holčička si hrála na princezny a jelikož je z herecké rodiny, tak její životní role byla jasná. Herectví byla jasná volba. V Mostě odehrála spoustu nádherných rolí. A k tomu všemu krásně zpívá. Znát jí můžete z Balady pro banditu, Funny Girl a mnoha dalších představení. Jak tráví Vánoce, jaké má novoroční předsevzetí, to se dozvíte v rozhovoru s Karolínou Herzinovou. A také si zazpíváme.

 

Bohuslav Patzelt, herec - rozhovor 25.11. 2020

Patří mezi nejdéle působící členy mosteckého divadelního souboru. Rodák z pražského Podskalí začínal v Dismanově rozhlasovém dětském sboru, učil se v herecké škole F. A. Buriana a už v roce 1959 se seznamoval s mosteckým divadlem. Jaké přátelství ho pojilo s Vítem Olmerem nebo jaký byl jeho vztah s Jaromírem Hanzlíkem se dozvíte v dnešním rozhovoru.

 

Zbyněk Srba, režisér - rozhovor 30.9. 2021

Patří mezi českou režisérskou špičku a nejoblíbenější divadelní pedagogy. Jaké byly jeho začátky v mosteckém divadle, jak se tvoří divadelní představení, má regionální divadlo smysl nebo jací jsou mladí nastupující herci se dozvíte v dnešním rozhovoru.

 

Jiří Rumpík - umělecký šéf činohry MDM, herec - rozhovor 7.9. 2020

Páteční premiérou odstartovala v Městském divadle v Mostě druhá část sezóny 2020, která bude doslova nabitá zajímavými představeními, včetně několika premiér. S jakými opatřeními musí nyní návštěvníci divadla počítat, kdo získal Cenu diváka za rok 2019 a kam ještě bychom v Mostě mohli v budoucnu zajít na divadelní představení se dozvíte v dnešním rozhovoru.

 

Otto Liška, herec - rozhovor 14.7. 2020

Do své první herecké role byl vhozen už v dětství, jako neplavec do rybníka. Dneska je jedním ze základních pilířů mosteckého divadelního souboru s hlasem, který mu závidí nejeden kolega. Ve svém volném čase rád hraje na dudy, které i vyrábí. Jaké role má nejraději, jak se dostal do Mostu a co říká o dabingu se dozvíte v dnešním rozhovoru.

 

Jiří Kraus - herec - rozhovor 3.7. 2020

V mosteckém divadle působí už 20 let a po letech hraní se ocitl na životní křižovatce s rozhodováním zdali divadlo nebo farmaření. Proč stojí za to vyměnit chov koz a ovcí za divadlo, nebo co si myslí, že může změnit jako zastupitel města Mostu, se dozvíte v dnešním rozhovoru.

 

Václav Hofmann - jednatel MDM - rozhovor 5.5. 2020

Koronavirová opatření se dotkla také Městského divadla v Mostě, kde hraní inscenací na čas vystřídalo šití roušek. Jaká představení se v divadle odehrají do konce června se zatím neví, diváci se ale už nyní mohou těšit na tolik oblíbené Divadelní léto na Hněvíně a s největší pravděpodobností i na zářijové Divadelní vinobraní.