- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

3 ženy Martina Vokouna

V divadle se pilně zkouší. Zatímco režisér Milan Schejbal pomalu a jistě finišuje zkoušení očekávané inscenace Zamilovaný Shakespeare, jeho režisérský kolega Martin Vokoun na zkušebně pilně zkouší komorní komedii 3 ženy od anglické dramatičky a herečky Katy Brand.

3 ženy

Martin Vokoun - režisér

Po vystudování na pražské DAMU působil téměř 5 let jako kmenový režisér Divadla J. K. Tyla v Plzni. Poté se vydal na "volnou nohu" a spolupracoval s mnoha pražskými i mimopražskými scénami (např. Divadlo A. Dvořáka v Příbrami, Divadlo Na Fidlovačce v Praze, Městské divadlo v Mostě nebo Komorní činohra v Praze)

Kromě divadelní režie se věnuje pedagogické činnosti na Vyšší odborné škole herecké v Praze a zasedá v odborných porotách na amatérských divadelních festivalech. Je zakládajícím členem souboru 3D company, kde funguje v pozici režiséra a uměleckého vedoucího.

V Městském divadle v Mostě režíroval inscenace Tajemný hrad v Karpatech a Saturnin. Momentálně s mosteckým souborem pracuje na inscenaci 3 ženy.

Martin Vokoun

M. Vokoun, foto T. Branda

 

"Nikdy nedělej nic jen z pocitu, že bys měla. Měj na prvním místě svoje vlastní štěstí, vlastní sny, svůj vlastní život. Na všechno se vykašli a dělej jenom to, co chceš. Jasně, nemusíš si kvůli tomu trhat žíly, ale snaž se být šťastná. Někdy se zdá, jako by lidi nechtěli za své štěstí převzít zodpovědnost – skoro jako by radši byli nešťastní a potom řekli: „Ale já za to nemůžu.“

V jádru vztahové komedie stojí mladá dívka Laurie, její matka Suzanne a její matka, dívčina babička, Eleanor. Ženy se sejdou v hotelovém pokoji na rozlučce se svobodou, neboť Suzanne si má druhý den brát Garyho – solidního chlapíka, kterého ani moc nemiluje.

Komedie 3 ženy je v lecčems typicky britská hra. Je pro ni příznačný lehce ironický situační a slovní humor a v jistých ohledech se jedná o žánr tzv. well-made play (tedy doslova dobře napsané hry), která nezastírá, že chce svého diváka nejen pobavit, ale také mu cosi důležitého sdělit a nechat ho nahlédnout do spletitých rodinných vztahů, které jsou mnohdy poznamenány všelijakými nevyřčenými křivdami, nespravedlnostmi nebo neporozuměním. A to zná, troufám si tvrdit, každý z nás.

Katy Brand napsala vynikající mezigenerační trialog, který nabízí mimořádně silné herecké příležitosti pro představitelky hlavních rolí a slibuje sugestivní divácký zážitek.

Ivanu Zajáčkovou, Zitu Benešovou, Markétu Hausnerovou a Matyáše Procházku spatříte poprvé 14. června 2019 na Komorní scéně. Máme radost, že hru ve výborném překladu Pavla Dominika nabídneme našim divákům v české premiéře.

 

3 ŽENY

I. Zajáčková, Z. Benešová, M. Hausnerová, foto T. Branda

 

3 ŽENY

M. Hausnerová, I. Zajáčková, Z. Benešová, foto T. Branda

 

3 ŽENY

M. Hausnerová, Z. Benešová, foto T. Branda

 

3 ŽENY

I. Zajáčková, foto T. Branda