- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

3 ženy - rozhovor s hlavními představitelkami

3 ŽENY

 

 

SUZANNE – Zita Benešová

Od 20 let je svobodnou matkou. Zajímá ji všechno esoterické, její citovou deprivaci spravily návštěvy terapeuta. Zítra se vdá za Garyho – hodného a slušného chlapa, kterého nejspíše nemiluje.

Zita Benešová

 

 

ELEANOR – Ivana Zajáčková

Bývalá učitelka, hrdá na svoji matku sufražetku. „Trochu“ lituje toho, že kvůli rodině neudělala pořádnou kariéru. A taky „trochu“ pije.

Ivana Zajáčková

 

 

LAURIE – Markéta Hausnerová

Dvacetiletá vysokoškolská studentka z generace mileniálů nechce svět vnímat podle tradiční heteronormativní tradice. Nevěří na pohlaví, ani gender, ale věří na lásku a těší se na umělé dělohy a roboty.

Markéta Hausnerová

 

 

Zkoušíte hru 3 ženy, která je mezigeneračním trialogem tří žen jedné rodiny. Čerpaly jste při zkoušení vašich rolí i z vašeho osobního života?

M. H.: Z mé rodiny jsem naštěstí nečerpala, a jsem za to dost vděčná. Nicméně z mého okolí ano. Občas se mi stane, že se ocitnu uprostřed hádky dvou lidí a snažím se ji uklidnit. A další věc je také to, že moje role přichází tak trochu z budoucnosti, proto si myslím, že i při jejím hledání jsem mohla pustit fantazii na špacír.

Z. B.: Ne.

I. Z.:  Postava babičky v této inscenaci je mi velice blízká. Přemýšlí a řeší hodně podobné situace, jako já ve svém osobním životě.

 

Čím vás vaše postavy, které hrajete, nejvíce oslovily? Naučily jste se od nich něco, co byste chtěly využít ve svém osobním životě?

M. H.: Víc než moje postava mě asi zaujal rychlý generační vývoj. Od mojí postavy mě dělí jen pár let, ale je to znát. Kolikrát jsem se sama zarazila, co všechno se nastupující generaci honí hlavou. Jak vnímají svět, budoucnost, ženství a tak podobně. Ačkoli je moje hrdinka polapena dobou sociálních sítí, pořád se v ní skrývá obyčejná mladá holka, která touží po obyčejných věcech. A to se mi na ní líbí.

Z. B.: Naučila jsem se pít během zkoušení Prosecco :-)

I. Z.: Líbí se mi výřečnost postavy, schopnost pojmenovat věci pravými jmény. I když taková ta její snaha "trefovat se do slabších míst“ mi není blízká.

 

Jak náročné či zábavné pro vás bylo zkoušení s režisérem Martinem Vokounem? Bylo podle Vás přínosné, že titul o třech ženách režíruje muž?

M. H.: Tohle zkoušení bylo prostě za odměnu :-). Po všech stránkách. Jsem velmi vděčná za možnost uzavřít takhle příjemně letošní sezónu. Díky této příležitosti jsem měla možnost sledovat při práci své dvě úžasné kolegyně, které mi byli partnerkami nejen na jevišti, ale i v šatně a to je moc fajn. Velmi si toho vážím. A pokud je za režijním stolkem Martin Vokoun, tak věřím, že to musí mít dobrý konec. Někdy si i říkám, že je právě naopak lepší, když muži režírují ženy a hry o ženách. V něčem nás mají sakra přečtené :-).

Z. B.: Ano, vnášel do situací mužský pohled na věc.

I. Z.: Zkoušení s režisérem Martinem Vokounem bylo nad míru příjemné. Nechal nás ve svých postavách svobodně žít. To, že je muž, určitě není na závadu. Inscenaci Testosteron režírovala
žena-dívka Hana Marvanová, tak proč by to nemohlo fungovat obráceně?

 

S jakými pocity by podle vás, měl divák z představení odcházet?

M. H.: Nevím, s jakými pocity by měl divák odcházet, ale vím, že já bych odcházela s tím, že u nás doma, je to ještě v pohodě :-). Ve výsledku je jedno, jestli budou diváci naštvaní, pohoršení nebo naopak budou odcházet s úsměvem na tváři. Důležité je, aby v nich představení rezonovalo. A to věřím, že bude...

Z. B.: S příjemnými a s chutí na hamburger.

I. Z.: Podle mého názoru je to představení, které nabízí divákovi zábavu i zamyšlení. Je to příběh z našich životů, které žijeme TEĎ. Přeji všem divákům, kteří přijdou na naši inscenaci, příjemně strávený večer v našem divadle.