- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Aktuality Divadla rozmanitostí

Milý divadelní čtenáři,

Divadlo rozmanitostí jede na plný plyn. Jedinou brzdou by pro nás mohla být fronta na pokladně, nebo snad jevištní krušnohorský vichr, o kterém technik Petras tvrdí, že „dokáže odnýst i starý časy, když na to přijde“. Po úspěšné premiéře Drakopohádek, které roztančily nově vzniklý parket v našem hledišti, míříme vstříc dalšímu zkoušení. Následovat bude Tinův neuvěřitelný příběh. Tak se totiž jmenuje nová inscenace, kterou s naším souborem vytvoří Jakub Folvarčný. Jakub je nejen režisér, ale též výtvarník, loutkář, textař i básník. Jako herce ho můžete znát z inscenací uvedených na festivalu Young for Young. Pozor! 3. 3. u nás hraje svoji autorskou pohádku Vlk a hlad! Premiéra Tina je plánovaná na duben, takže se podrobnosti teprve dozvíte, už teď je ale jisté, že umělecký šéf a skladatel Tomáš Alferi shání do inscenace zachovalý fagot, tubu (může být i prázdná) a šestistrunné banjo. Kdo by chtěl nabídnout tyto nástroje za přijatelnou cenu (ideálně zdarma), nechť se dostaví do jeho umělecké ředitelny v budově Divadla rozmanitostí. 

Minulý rok město Most obsadilo s naším loutkově – komediálním stánkem první místo na Veletrhu cestovního ruchu v PRAZE! Jak asi dopadneme letos s groteskním špílem MOST, SPORTU DOST aneb Kterak Magistr Kelley svou píseň hrál? Kéž by naše loutková reprezentace ve složení: Já, Petra, Alfi, Hendrix, Ziki, Jitka a Tereza (náš nejsoutěživější člen) v kulisách Vlasty Brože dosáhla opět na pomyslnou bednu! Hrajeme 19. – 21. 2. 2015, což určitě nestihnete, ale chtěli jsme vám to říct.

Grafomaníci a grafománičky! Je to tady. Vaše Grafománie je k mání 12. 3. od 18:00 ve foyer DR.
Co dodat? Naše „rozmáňácká redakce“ se nejspíš rozroste o Petru S., DiS., diplomovanou specialistku na suchý třeskutý nepostřehnutelný humor v oblasti žurnalistiky, takže se těšte  na další aktuality.

Hawk! a Mňau!

Jiří Ondra, režisér a dramaturg Divadla rozmanitostí


 

Foto: Ibra Ibrahimovič
První premiérou Divadla rozmanitostí v letošním roce byly Drakopohádky v režii Jiřího Jelínka