- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Beatles v divadle!

Kapela The Backwards (Beatles revival) patří k nejlepším Beatles revivalů na světě! Jedinečnou možnost vidět a slyšet nestárnoucí Beatles máte už 20.prosince od 19.00 hodin na Velké scéně MDM.

Největším úspěchem čtveřice je dvojnásobné vítězství na prestižním Beatlefestu v New Yorku v letech 1998 a 2003. Kapela absolvuje ročně mnoho koncertů, vystoupení na veřejných i soukromých akcích různého charakteru. Účinkovali také v hudebně - zábavných pořadech všech našich i slovenských televizí.

Své hudební vzory s úspěchem ztvárnili v muzikálových a hudebně-dramatických projektech na scénách Divadla Spirála v Praze, Nové scény v Bratislavě a Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Hráli také jako předkapela v rámci turné ke 40. výročí působení kapely Olympic.

V srpnu roku 2007 kapela dobyla další metu - několikrát vystoupila v Liverpoolu v slavném Cavern clubu, kolébce Beatles. Hráli také v rádiu BBC Merseyside, navštívili místa spojené s historií Beatles a potkali se s lidmi, kteří pamatují éru největší a nejslavnější legendy v dějinách světové popmusic.

Backwards přistupují k hudbě Beatles s respektem, úctou a snahou nejenom o kopírování hudebních postupů svých slavných vzorů. Neméně důležitý je pro ně také image, look, souhra a produkce, vedoucí k výsledku, který přesvědčí i nejkritičtějšího fanouška. K dosahování co nejvěrnějšího zvuku používají členové kapely originální hudební aparaturu kvalitních značek Vox, Rickenbacker, Gretsch, Höfner, Ludwig, atd.

Beatlefest v New Yorku kapela pokořila podruhé v březnu 2003. Po pěti letech se "obhájci titulu z roku 1998" opět zúčastnili světového Beatlefestu a opět za ohlušujícícho řevu fanouškú i silné konkurence čítající tentokrát 44 kapel získali první místo. Kapela často vystupuje také v USA, kažoročně absolvuje několik koncertů za "velkou louží" převážně v klubech.

V Clevelandu se v roce 2005 představili jako předkapela RnR legendy Little Richarda na známém Beatles festivale Abbey Road On The River. Na podzim roku 2004 kapela Backwards poprvé absolvovala úspěšné turné před vyprodanými hledišti divadel a kulturních domů čítající 24 koncertů napříč celou Českou republikou. V dramaturgii koncertů se objevila novinka - velké koncerty, které nabízí velkolepý hudební i vizuální zážitek v podobě hudebního pásma, mapujícího tři etapy tvorby Beatles s kostýmovými převleky a v doprovodu smyčcového a dechového kvarteta.