- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Cena diváka 2009

Městské divadlo v Mostě vyhlásilo již šestnáctý ročník oblíbené ankety CENA DIVÁKA 2009. Stejně jako v předešlých letech i letos se bojovalo v anketě ve třech kategoriích: o nejlepší herečku, herce a inscenaci roku 2009. Herecké kategorie si těsně před premiérou muzikálu DONAHA! v pátek 26.února s přehledem rozdělili Karolína Lišková za roli schovanky Denisy de Flavigny v muzikálu Mamzelle Nitouche a Jiří Kraus za roli Truffaldina v komedii Sluha dvou pánů. Slavná komedie se navíc právem stala inscenací roku 2009. Cenu diváka převzal její režisér Petr Svojtka.

Karolína Lišková

Pro herečku Karolínu Liškovou / Denisu de Flavigny alternuje s Michaelou Krausovou / je Cena diváka 2009 prvním oceněním na mostecké scéně: "Je to moje první cena a strašně moc děkuji všem, kteří mi poslali hlas. Je to ale také zásluha všech kolegů, kteří v inscenaci hrají, hlavně Miroslava Středy, který je mi partnerem na jevišti / varhaník Célestin /. Přesto, byla jsem hodně překvapená," prozradila bezprostřední dojmy Karolína Lišková.

Jiří Kraus

Herec Jiří Kraus je už ostřílený sběratel cen: "Letos jsem cenu dostal potřetí, ale budu mít teprve druhé divadelní víno. Zatím to vždycky byla cena za muzikál, letos prvně za činohru. Což je změna a jak se říká, do třetice všeho dobrého. Ale proč by to nemohlo být počtvrté, popáté, pošesté? Je také fajn, že soška vypadá jinak než vloni, moc se mi líbí, všechny jsou výborné. Minule seděla, letos leží, což tak nějak vystihuje mojí podstatu."

Režisér Petr Svojtka

Podle režiséra Petra Svojtky jde skromně o kolektivní zásluhu: "Jsem samozřejmě rád za všechny, kdo tu inscenaci dělali. Ceny diváka si vážím. Já myslím, že ta hra je tak dobře napsaná a jsou tady tak dobří herci, že kdyby nebyla u diváků oblíbená, tak bych to bral jako osobní neúspěch. Takže je to vlastně také díky výborné hře a hereckým výkonům, v čele s Jirkou Krausem."

Městské divadlo chce na oplátku poděkovat všem hlasujícím divákům, bez kterých bychom ceny ani nemohli rozdávat. Jako poděkování divákům každoročně losujeme tři výherce - účastníky ankety, kteří od nás získávají blokové předplatné na celý rok. Letos jsou šťastnými výherci pan Z.Vízner z Mostu, Z.Kroupa a E.Marvanová, oba z Litvínova. Blahopřejeme!

Výherce losovali a Ceny diváka 2009 slavnostně předávali ředitel a um.šéf MDM Jiří Rumpík, jednatel Václav Hofmann a náměstek primátora města Mostu Luboš Pitín.
Podle nových vítězů a jejich rolí v hereckých kategoriích budou opět slavnostně pojmenována obě divadelní vína mosteckého vinaře Ivana Váni, která uvedeme "na trh" na III.Divadelním vinobraní v září letošního roku / připomeňme si, že vloni byla v pořadí již druhá vína pojmenována po vítězné herečce roku 2008 Martině Šimíčkové za roli Gelsominy a herci Lukáši Rousovi za roli Oskara. Vítěznou inscenací se stal Jasnovidec/. Letošní ceny jsou rozdány a my už se dnes těšíme nejen na novou anketu CENA DIVÁKA 2010, ale i na nové inscenace, herecké výkony, vaše tipy a nová divadelní vína!

Režisér Petr Svojtka, herec JiříKraus a herečka Karolína LiškováCeny diváka 2009

Ing.Luboš Pitín, PhDr.Václav Hofmann a MgA.Jiří Rumpík při losování anketních lístkůCeny diváka 2009

Keramické Ceny diváka od litvínovské výtvarnice Evy Šiškové Ceny diváka 2009