- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Cena Forever young předána

První ročník Festivalu YOUNG for YOUNG je úspěšně za námi! Čtyřdenní program festivalu nabídl 12 titulů vč.1 premiéry v Divadle rozmanitostí, představila se současná špička mladých uznávaných divadel, ale také 2 Vysoké a 1 Vyšší odborná škola herecká. Festival byl doplněn o 5 koncertů, výstavu, scénické čtení, 2 workshopy – stepu a herectví, ohňovou show, Improligu, chůdy v akci, exkurze po zákulisí divadla, programy ZUŠ, malování na obličej a další výstupy.

Dramaturgie festivalu je cíleně zaměřená na hravost, kreativitu, originalitu, nové inscenační postupy a žánrovou pestrost. V programu se tak objevili divadelní aktovka, amorální klaunérie, studentský kabaret, loutková představení, pohybové divadlo s černou groteskou, nebo hospodský cirkus ad. Už dnes máme tipy na příští rok a opět můžeme slíbit, že půjde o samá zvučná jména!

Program letošního ročníku vidělo 3 500 diváků! Divadlo se hrálo na čtyřech scénách – Velká a Komorní scéna, zkušebna MDM i Divadlo rozmanitostí, 2- 3x denně. Doprovodný program využil všech prostor – od vstupu před divadlem, přes foyer, po divadelní klub, nově zkušebnu. Muzikanti nabídli jazz, klasiku i rock. Program festivalu myslel na všechny – od nejmenšího, po zralého i odvážného diváka. Nadšené odcházeli také děti z dětského domova v Mostě i klienti DSS z Janova.

Letošní novinka - porota složená ze sedmi studentů středních škol Mostecka měla velmi nelehký úkol nejen díky žánrové různorodosti programu, ale především kvůli úrovni jednotlivých titulů. Nakonec se shodli jednohlasně hned na třech vítězích současně!!! Porota se proto musí sejít ještě jednou a vybrat konečného vítěze z těchto kandidátů – Tele – JAMU + Šavgoč, Zpověď masochisty - LETÍ, Havran – VESELÉ SKOKY. Diváci hlasovali pro očekávaného favorita – vítězem se stala La Putyku Divadla SKUTR! Zvítězili „o hlavu“ před aktovkou Tele studentů JAMU a Divadla ŠAVGOČ.

I letos jsme slavnostně předali CENU FOREVER YOUNG významné herecké osobnosti, navždy mladé právě duchem. Cenu převzal za obrovského aplausu ve stoje herec Lubomír Lipský. Stejně jako při loňském nultém ročníku festivalu, kdy historicky první cenu svého druhu u nás přebírala herečka Luba Skořepová, došlo v sobotu 26.března na Velké scéně MDM při fantastické atmosféře k vzájemnému předání úcty a radosti, uznání a empatie. Cenu Forever young předávali primátor města Mostu Vlastimil Vozka a řed.MDM Jiří Rumpík. Získali jsme také několik tipů na dlouhověkost! Na jednu z otázek - zda život prodlužuje pivo, nebo víno – zkušený a moudrý herec odpověděl: „Obojí.“

Zvláštní poděkování patří také divákům. Mostecké publikum si pochvalovaly všechny pražské soubory vč.brněnského! A jméno jakéhokoliv festivalu dělají nejen jeho program a celková atmosféra, ale také diváci. Na oplátku proto posílá festivalový tým všem divákům Festivalu Young for Young 1*!
Mockrát děkujeme a těšíme se na Vás v roce 2012.

Fotogalerii z celého festivalu přineseme v nejbližších dnech

Řed.Jiří Rumpík, primátor města Mostu Vlastimil Vozka a herec Lubomír Lipský s Cenou Forever Young