- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Den Edwarda Kelleyho 2014

Letošní avízovaný Den magistra Edwarda Kelleyho na hradě Hněvíně v Mostě dopadl v sobotu 14. června opět na jedničku. Městské divadlo v Mostě a Divadlo rozmanitostí spolupracuje s městem Most každoročně na programu, který pamatuje na malé i velké diváky.

Na své si tak přišli nejmenší při pohádce Tři čuníci nezbedníci, celé rodiny při muzikálu Joj, Mama Roma!, stejně jako dospělí při večerní komedii Sluha dvou pánů. Hlediště praskalo ve švech a natěšení diváci bez místa dokonce sbírali lavičky z okolí hradu, aby se měli kam posadit!    
Večerní přestavení mají vždy své neopakovatelné kouzlo. Divačka Klára Novotná z Mostu nám na otázku, zda preferuje raději divadlo pod širým nebem, nebo v budově odpověděla: „Záleží na tom jak kde a jak co. Vašeho ´Sluhu´ jsem ale viděla uvnitř i venku a pokaždé je to zážitek!“
MDM přispělo do bohatého programu hned třemi tituly za jediný den! Na své si díky naší programové produkci přišli nejen fanoušci divadla, vlastní tipy si mohl najít každý. Vyřádit se mohli hračičkové při dovednostní hře, sportovní tipy u lukostřelby, milovníci zvířat, lidových řemesel ad.

Kromě MDM se představilo i Divadlo BEZEVŠEHO, šermíři, trubači, dívčí skupina 5ANGELS, zaujala také ukázka výcviku dravců a sov i dobové soutěže pro děti vč. dobového kolotoče. Za pozornost rozhodně stál Rytířský tábor, výstava zbraní, zbrojí, praporů, kulis a dobových ležení, domácí zvířata reprezentovali oslíci. Ke Dni magistra Edwarda Kelleyho už neodmyslitelně patří zábavně naučná Alchymistická dílna, Kelleyho stezka, Dílna magistra Edwarda Kelleyho i stálá expozice drátěného umění (ZUŠ Moskevská). Do současnosti vrátil návštěvníky koncert Jiřího Schmitzera.

Ani letos nechyběla největší hvězda akce – magistr Edward Kelley v podání Zdeňka Turka! Ten předváděl „útěk“ z mosteckého vězení celkem 5x / včetně tréninku! / a byl jako vždy ve skvělé formě. Stihl také moderovat, soutěžit s dětmi, fotografovat se na přání a mnoho dalšího.

Co do slávy a zážitku šlapali Kelleymu na paty účinkující / v budoucnu / mnohem těžšího kalibru - medvědí mláďata! Bára a Hugo medvědáře Jaroslava Kani z Veletic na sebe strhla zaslouženou pozornost. Vyfotit se s Kelleym, nebo medvídětem se Vám nepovede každý den. Kdo nestihl letos, neměl by si jeden báječný den na hradě nechat příští rok ujít.

Sluha dvou pánů na hradě!
Foto: bona + A. Válková

foto