- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

DIVADELNÍ ÁMOSKA 2014

Jedinečná akce Divadelní Ámoska je veřejným poděkováním všem pedagogům, kteří celoročně pravidelně navštěvují představení Divadla rozmanitostí /DR/. V pořadí 5. ročník se koná už ve čtvrtek 26. března v 17.00 hodin.   

Divadlo tak pozve už popáté nejaktivnější pedagogy zdarma na představení – letos to budou Sindibádova dobrodružství a připraví pro ně současně raut a květiny. Ocenění Divadelní Ámoska je ale především o setkání. Učitelé se mohou osobně setkat s vedením a zaměstnanci divadla a jednou za rok si neoficiálně popovídat nejen o divadle a školství. Spolupráce se školami je totiž založena především na osobních kontaktech a vztazích. A jak říkají autoři Divadelní Ámosky – um. šéf Tomáš Alferi a Saša Válková z propagace – vděk je oboustranný. Učitelé oceňují osobní a pozitivní přístup ze strany Divadla rozmanitostí. „Do Divadla rozmanitostí se rády vracejí, protože po mnoha jiných zkušenostech jsme pro ně zárukou kvality,“ dodává Saša.

A kdo letos získá divadelní Ámosku? Paní učitelka Marie Vitvarová ze ZŠ J. A. Komenského v Mostě zajistila návštěvu DR během loňského roku celkem dvacetkrát. Do divadla přivedla rekordních 883 dětí!
Paní učitelka Stanislava Bažantová z MŠ A. Sochora objednala pro 387 dětí rovných deset představení.
Z dojíždějících byla nejaktivnější 1. ZŠ z Jirkova v čele s paní učitelkou Ivanou Čopíkovou, která divadelní nabídku využila jedenáctkrát. Dětských diváků přivezla 491.

Mimořádný obdiv a uznání zaslouží také Speciální a praktická škola J. Palacha z Mostu. Paní učitelka Iva Gregorová navštěvuje Divadlo rozmanitostí s handicapovanými dětskými diváky pravidelně každý týden!
V loňském roce získala Divadelní Ámosku ZŠ J. Arbesa díky Janě Klimecké, které se podařilo přivést celkem 872 žáků. Uznání se dočkaly také paní ředitelka Jana Klanicová a paní učitelka Lenka Pailová z mostecké ZŠ Rozmarýnová. Žáci této školy jsou pravidelnými hosty dopoledních představení také na Velké scéně Městského divadle v Mostě.   

Zájem ze strany pedagogů o setkání na Divadelní Ámosce je každoročně značný. V Divadle rozmanitostí se v příjemné a neoficiální atmosféře opakovaně sejde přes stovku pedagogických pracovníků nejen z mosteckého, ale i sousedních regionů. Ti všichni pomáhají šířit divadlo a lásku k němu mezi nejmenší diváky. A za to jim právem patří velký DÍK. I díky jim se Divadlo rozmanitostí každoročně drží na nejvyšších místech v návštěvnosti všech divadel z celé ČR.

/bona/

Pověstný kašpárek, který vítá všechny diváky DR
před každým představením