- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Divadelní vinobraní 2011

IV.Divadelní vinobraní je úspěšně za námi, víno je pokřtěno, písničky dozněly, sezona byla zahájena...

Nic na tom nezměnila ani nepřízeň počasí. Poprvé v historii se totiž Divadelní vinobraní uskutečnilo preventivně ve foyer a nutno potěšeně dodat, že diváky letos neodradilo nic! Bylo plno a bylo plno všeho.

Nechyběly písničky, tanec a samozřejmě divadlo! Vinobraní tradičně zahajovalo Divadlo rozmanitostí tentokrát ukázkami z chystané pohádky Commedie dell´Ponte / premiéra 24.9.2011 /. V zápětí rozbalila svou produkci Krušnohorská dudácká kapela v čele s kapelníkem a hercem MDM Otto Liškou. Jeho kolegové se představili v sérii písní z našeho repertoáru vč.žhavé novinky z chystaného muzikálu Noc na Karlštejně. Zazněly ale také songy z pohádky O šípkové Růžence, z komedií U pokladny stál, Slaměný klobouk, nebo také árie z Tenora na roztrhání ad. Divákům zazpívali v mírně upravených aranžích Ivana Zajáčková, Zita Benešová, Michaela Krausová, Karolína Herzinová, Petra Kasalová, Stanislav Oubram, Bohuslav Patzelt, Lukáš Rous, Vít Herzina, Tomáš Alferi a Lukáš Koranda. Nechyběl ani divoký kankán a neméně divoká kapela Šrum Šrum s Michaelou Krausovou, Janem Benešem a Janem Hönigem.

„Zklidnění“ přinesl až slavnostní křest nových divadelních vín. Letošní odrůda červené víno – Rulandské modré s novým jménem Bess bylo pojmenované po vítězné roli Martiny Šimíčkové v dramatu Prolomit vlny a bílé Chardonay – Dave dostalo jméno po vítězné roli Jiřího Krause v muzikálu Donaha! Oba vítězové ankety Cena diváka 2010 osobně vína také pokřtili spolu s ředitelem MDM Jiřím Rumpíkem a vinařem p.Ivanem Váňou. Vína jsou k prodeji nejen v mostecké vinárně U divocha, ale samozřejmě také v našem divadelním klubu a obchodním oddělení. Úplný závěr patřil jazzové skupině Lola band, kterou diváci nechtěli pustit z pódia.
Úspěšně také skončila soutěž o nejlepší kostým, byť k těm odvážným patřily pouze děti. Vyhlásit nejlepší bylo ale nad lidské síly, vyhráli tudíž zaslouženě všechny děti!

A co by to bylo za vinobraní bez vína? Letošní ochutnávku vín Ing.Ivana Váni opět doplnil skvělý burčák, klobásky, neskutečně lahodně sýry z Karlových Varů a další občerstvení. Nezbývá než dodat, že druhá polovina divadelní sezóny byla velmi svižně zahájena, divákům děkujeme za hojnou účast a těšíme se na Vás příští rok tentokrát na V.Divadelním vinobraní, jediném svého druhu v České republice!

Na zdraví!