- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

DIVADLO NA HRAD/ě/!

Sobota 20. června patřila na mosteckém hradě Hněvín letním slavnostem magistra Edwarda Kelleyho. Označení letní je možná odvážné tvrzení, ale bohatý program nevlídné počasí naštěstí neohrozilo.

Od rána byl už počtrnácté připraven program z produkce Mětského divadla v Mostě pro děti i dospělé, který letos poprvé zahajoval primátor města Mostu a jednatel divadla Jan Paparega. Sešla se opravdu pestrá společnost. Od kejklířů, šermířů, muzikantů, přes létající dravce, tančící psi až po divadlo. Prodejci řemeslných i chutilahodných produktů vč. mnoha druhů ručně vyráběných šperků lemovali opět nádvoří hradu i podhradí. Magistr Edward Kelley v podání Zdeňka Turka i letos utekl z hradní věže a bezpečně slanil až na zem, aby ho vojsko i tentokrát zajalo... Ve vzácné chvilce klidu prozradil, že celkem utíkal už osmkrát! Tomu se říká výdrž.
Letošní novinkou programu byl tzv. Dogdance, po kterém Zdeněk alias Kelley dokonce názorně předváděl psa. Aby majitelé lépe pochopili nácvik psího tance, ochotně "válel sudy", štěkal, no psí kusy dělal.

Městské divadlo v Mostě je pravidelným hostem a nedílnou součástí hradních slavností. Divadlo rozmanitostí přivezlo na hrad dvě pohádky - pro nejmenší diváky Povídání o pejskovi a kočičce, pro větší pak Drakopohádky. Pro ty úplně největší diváky byl poslední tečkou programu kabaret na Poříčí dítě křičí..., který celý sobotní den uzavíral.

Na onu poslední tečku ovšem málem nedošlo. Ještě před začátkem představení ve 21.00 totiž bičoval „letní“ scénu déšť a vítr! Všichni diváci ovšem statečně zůstali na svých místech, za což jim patří velký dík a obdiv současně. Těsně před představením ale vše jako zázrakem ustalo a mohlo se začít. Kdo ví, třeba v tom měl prsty alchymista Kelley...


Více ve fotogalerii.
Foto: archiv divadla