- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Divadlo rozmanitostí objíždí festivaly

Divadlo rozmanitostí objíždí české divadelní festivaly. S Kocourem v botách obsadili druhé místo na festivalu Dítě v Dlouhé 2016. V rámci festivalu Na dlažbě, prkně i trávě v Brně poprvé otestovali, že Kocour v botách je živé a zábavné představení a to i tehdy, hraje-li se venku.

Druhou nejlepší inscenací jsme zvolili Kocoura v botách. Oceňujeme hlavně odhalování principů divadla, hudbu i odvahu nechat o vývoji představení rozhodovat diváky, což je zároveň i úskalí, protože temporytmus může místy zadrhávat.“ napsala studentka divadelní vědy Nikol Škvarová, členka poroty festivalu Dítě v Dlouhé.

 

 

Divadelní festival Dítě v Dlouhé 2016 se konal 1. – 5. června 2016. Divadlo rozmanitostí zde představilo interaktivní pohádku Kocour v botách v režii Jiřího Jelínka, která má až osm variant příběhu. Diváci rozhodují hlasováním přímo v sále. Pražská premiéra byla úspěšná, publikum si užívalo hlasování, fandilo a povzbuzovalo. V dětské video anketě, která byla natočena bezprostředně po představení, zaznělo, že se dětem kromě hlavních představitelů a obludy líbily také písničky. Kritika Divědů (studentů Divadelní vědy FF UK) ocenila nápaditou režii Jiřího Jelínka, odhalené principy divadla, scénografii a loutky Báry Čechové a hudbu Tomáše Alferiho. Soutěžního festivalu se zúčastnily soubory Divadla Alfa (Plzeň), Naivního divadlo Liberec, Divadla Drak (Hradec Králové), Divadla u staré herečky (Hradec Králové), Divadla Lampion (Kladno) a Východočeského divadla (Pardubice), Studia Damúza, Jihočeského divadla (České Budějovice) a Divadla rozmanitostí (Most). První cenu Dítko udělila porota Jihočeskému divadlu za inscenaci Filmmakeři (režie: Janek Lesák) a Rozmáňo tak skončilo jako druhá nejlepší inscenace festivalu.

 

Foto: I. Ibrahimovič

foto

 

Pouliční festival Na dlažbě, prkně i trávě v Brně, který se konal od 6. do 10. června 2016, plynule navázal na ten pražský. Divadlo rozmanitostí poprvé představilo Kocoura v botách pod širým nebem. V rámci festivalu vystoupila i kapela Divadla rozmanitostí Nedloubej se v nose.

Moc nás těší a jsme rádi, že se diváci u Kocoura baví tak dobře, jako se u něj bavíme i my herci. A pokud jste ho ještě neviděli, určitě si už teď rezervujte vstupenky na září, a přijďte sami rozhodnout o tom, zda se půjde k obludě či loupežníkům, k vílám nebo na pouť, k upírům či robotovi a jestli to legrace je anebo není.“ řekla Tereza Karásková, představitelka Terezky, Kocoura v botách.