- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Divadlo si cení Třebívlic

V pátek a v sobotu 20. - 21. června účinkovalo MDM a Divadlo rozmanitostí na tradiční akci Třebívlické kulturní léto.
Páteční dopoledne patřilo pohádce Divadla rozmanitostí Dášeňka, sobotní večer známé komedii MDM Sluha dvou pánů.
Ještě před tím ale přivítalo vyprodané hlediště starostu obce Třebívlice Mgr. Josefa Seiferta. Ten převzal z rukou ředitele Jiřího Rumpíka speciální dar a ocenění v jednom jako poděkování za dosavadní patnáctiletou spolupráci. Městskému divadlu vytvořil vždy perfektní podmínky vč. veškerého zázemí a servisu. Sám k tomu dodal:
„Je to neuvěřitelné, ale je to skutečně 15 let. V roce 1999 jsme zahájili spolupráci při oslavách na počest baronky Ulriky a J.W. Goetha / v roce 1999 proběhly v Třebívlicíchve dnech 2.- 5. července velké slavnosti k 250. výročí narození Johanna Wolfganga Goetha a 100. výročí skonu hraběnky Ulriky von Levetzow pozn.aut./ a od té doby každý rok pořádáme pravidelně Třebívlické kulturní léto, jehož nedílnou součástí jsou vystoupení Městského divadla v Mostě.
Musím říct, že je to vždycky obohacení celého programu. O tom, že se na vaše divadlo vždycky těšíme, svědčí i největší návštěvnost.“  

Loutka z dílny výtvarníka Zdeňka Bauera starostu Třebívlic velmi potěšila. Spokojenost je ale samozřejmě oboustranná. Každoroční výjezd do zdejšího zámeckého parku, kam se sjíždějí diváci z šiirokého okolí, je příjemnou tečkou za první polovinou divadelní sezony.


Starosta Třebívlic Josef Seifert a ředitel MDM Jiří Rumpík

Foto: archiv MDM