- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Druhá polovina sezony je zahájena!

 

Divadelní prázdniny jsou za námi, a proto již od konce srpna začínáme zkoušet hned dvě nové inscenace: na pátek 4. října připravujeme na Velké scéně premiéru výpravné adaptace magických Kiplingových příběhů z šera indické džungle – Mauglí.

Jednotlivé povídky Knih džunglí neodolatelným způsobem vyprávějí o různých zvířecích obyvatelích indické džungle, o slonech, hadech a dalších, ale svorník obou knih tvoří příběh chlapce Mauglího, kterého z lidského tábora unesl tygr Šér Chán a zachránili jej vlci, s nimiž pak vyrostl. Právě jeho příběh je základem autorské adaptace pro mostecké divadlo a slibuje působivé divadelní dobrodružství. Je rovněž ekologickým a etickým podobenstvím o lidech a zvířatech, kteří jsou „jedné krve“, obývají jednu planetu a hledají „vlastní zákon“; harmonii mezi prospěchem celku a jedince.

Mauglí v Městském divadle v Mostě bude trochu dobrodružný příběh, trochu pohádka, trochu ponaučení o ceně přátelství, statečnosti, povinnosti pomáhat slabším a boji proti strachu a vlastním vnitřním démonům.
Mauglí je určen mladým i starším divákům, kteří spatří výpravnou inscenaci s písněmi a silným příběhem.

Režie se ujal Zbyněk Srba.

Překlad: Aloys a Hana Skoumalovi, dramatizace a dramaturgie: Michal Pětík, scéna: Petr Kastner,
kostýmy: Veronika Watzková, hudba: Míra Kuželka a Richard Řeřicha, pohybová spolupráce: Hana Halberstadt.

V hlavní roli se představí Tadeáš Horehleď.

 

 

18. října pak uvedeme na Aréně premiéru inscenace Faulovaný útočník (Juller) v režii Hany Marvanové.
Juller je úspěšný a slavný fotbalista. Juller je Němec. Juller je ale také Žid.
Hravá inscenace nejen pro mládež o slávě i nejtěžších chvílích člověka.

 

Poslední premiérou letošní sezony bude 20. prosince známý muzikál Funny girl. Slavné melodie i nezapomenutelná taneční čísla v americkém muzikálu, jenž vypráví o světlé i stinné stránce lásky a slávy. Funny Girl strhujícím způsobem vypráví o velké lásce, sebeobětování i sebezapření. V inscenaci našeho divadla se diváci mohou těšit na skutečně zábavnou a opulentní podívanou v režii Romana Meluzína.