- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Festival - den druhý

Festival Young for young očima studenta

Den druhý (čtvrtek, 4. 4. 2013)

Druhý festivalový den začal krásným představením ČELISTI RELOADED od souboru BUCHTY A LOUTKY. Kombinovaná inscenace na komorní scéně s loutkami a herci nás příjemně pobavila a nastartovala nás do čtvrtečního nabitého programu! 
Od čtrnácti hodin se hrálo pro změnu v Divadle rozmanitostí a to hra inspirovaná časem před naším letopočtem neboli REK ŘEK ŘEŽ ČILI ODYSEUS. Hra určená divákům zejména mladším- nenudila ani nás poněkud odrostlé. Na malé diváky po skončení představení čekala DÍLNA IPROLIGY. Ti, co se chtějí v budoucnu stát herci, měli skvělou šanci si vyzkoušet, jaké to vlastně je, byť jen třeba na chvíli.
Ale čtvrteční program byl opravdu nabitý. Kdo nechtěl, nemusel z DR vůbec odcházet. Od sedmnácté hodiny se zde totiž na chvíli zjevil „soudruh“ Gagarin. Ve skvělé devadesáti minutové hře nám představili život prvního kosmonauta herci z DIVADLA ŠPORTKINI z Prahy a Slovinska. Po této skvěle podané hře nás ale čekalo ještě dvě představení.

Úplným nováčkem našeho festivalu bylo trio pražských klaunů SQUADRA SUA s představením SOLDATES. Jejich výstup ve foyer strhl diváky nejen skvělým situačním humorem, nápaditými gagy, ale jak to u správných klaunů bývá, i dojetím. VESELÉ SKOKY PRAHA totiž rozjásaly hlediště při jejich hudebně tanečním představení. Herci podali skutečně skvělé výkony. Komorní scéna byla nadšena.

Cože? Opravdu už je konec? Nevadí. Komu se domů přeci jen ještě nechtělo, měl možnost vychutnat si ve foyer skvělý drink od barmanů, kteří jsou po celou dobu festivalu připraveni namíchat nám nějaký osvěžující nápoj a přitom jsme se mohli zaposlouchat do písní v podání paní Michaely Krausové a pana Adama Šmejkala.
Když už i poslední kabát našel v šatně svého majitele, divadlo se uložilo ke spánku. Ale jen na chvilku. Nebojte se! Festival pokračuje ještě v pátek a v sobotu! Tak neváhejte a dorazte!

Originální divadelní poetiku předvedlo Divadlo Športniki

foto