- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Festival - den třetí

Festival Young for young očima studenta

Den třetí (pátek, 5. 4. 2013)

Tak to byla opravdová smršť. Smršť komedie i dramatu a kouzelných okamžiků! Jak je to jen možné?
Trochu kouzelné atmosféry přivezla až z Nizozemska paní herečka Elly Bakker s představením Pan Karton. Děti předškolního věku naprosto nadchla a nejen oni si odnášeli skvělé zážitky a pocity z Divadla rozmanitostí.

Ale teď následuje bleskurychlý přesun na komorní scénu MDM. Už se těšíme, až se usadíme a shlédneme původem švédské monodrama s gay tématikou v podání DIVADLA LETÍ – PRAHA s názvem Po Frederickovi. Musíme přiznat, že monodrama je velice náročné, ale o to u diváků více překvapivé. Vzpomeňme, že v loni bylo oceněno cenou studentské poroty monodrama DORGA?! Představení nadchlo a herec obklopen diváky na jevišti jako v ringu exceloval. Náročné téma zpracované originálním způsobem!
Po skončení představení se ihned začala přestavovat scéna. Divadlo se pomalu vylidní. Ale jen na malou chvíli. I když u dalšího představení si kabáty nikdo nesundá. Celé divadlo KOŇA A MOTORA totiž přijelo ve voze značky ŠKODA Favorit Forman a zaparkovalo svůj stroj a zároveň hlavní rekvizitu přímo před vchodem divadla. Netradiční moderní drama OTHELLO IS BLACK se tak odehrávalo na čerstvém, skoro zimním, mosteckém vzduchu. Sešel se hlouček lidí a postupem času se přidávali další a další. Toto představení bylo zároveň součástí doprovodného programu, takže bylo možno jej shlédnout zdarma.
Představení bylo humorné, ale při tomto poněkud lednovém jaru venku pěkně vymrznete. Nic nezahřeje tak, jako horký čaj z divadelní kavárny při módní přehlídce s krásnými slečnami v zorném poli.
Přehlídka rychle utekla a následuje další program pod vedením  „DIVADLA LETÍ“. Hra TERMINUS. Velice zajímavé dějové linky, které se nakonec velice pikantně střetly. Dynamické představení se strhujícími hereckými výkony.
Teď se ale ještě nejde spát! Pořádný kulturní zážitek jdeme promísit se zpěvem do ROCK klubu na Vinohradech v Mostě! Ale pozor! Zítra musíme být svěží na závěrečný večer a den festivalu!
Martin Domín, předseda studentské poroty